Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adina-b's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.05.2005
    Postari in forum
    2
    Am un baietel de 15 luni si l-am intarcat de 3 saptamini. pana atunci a supt si noaptea din ora in ora,eram epuizata si disperata.Ai doua variante,pe care ti le expun din proprie experienta. Astfel, copilul meu dupa 10 luni a inceput sa refuze mincarea si sa ceara numai san, stagnand sai chiar scazind usor in greutate. Plangea de foame dar nu dorea decat san,ceea ce de la o varsta nu mai e chiar indicat .Am acceptat sa fiu exploatata gandindu-ma ca are si dureri din cauza dintilor si l-am mai consolat .Dar cand am vazut ca problema devine serioasa ,m-am hotarat sa-l intarc .Doctora mi-a prescris Brocriptin,care intrerupe lactatia.Din acel moment a renuntat la san ptr ca nu mai avea consistenta ,i-am dat imediat biberon si l-a acceptat imediat plin doar cu...apa.Nu a plans,nu a cersit..mananca f bine,orice,l-am dat la cresa, e cuminte si incepe sa-si faca si somnul linistit(in primele nopti va fi mai dificil,dar luat in brate sau cu biberonul se -linisteste).Din experienta pot sa-ti spun ca deja de la 8-9 luni sanul nu mai e chiar necesar si daca as mai avea un copil n-as prelungi actiunea poate nici pana la aceasta varsta.In plus uita mai repede.Succes

sttel69@yahoo.com
    Guest
    Iti multumesc pt.sfat sunt foarte hotarata sa-i intrerup sanul de luna viitoare cand fetita mea implineste 9 luni,nu am de ales pt.ca vreau sa ma intorc la serviciu.Nu stiu acel medicament cum este dar am sa consult medicul.Cu drag.

sttel69@yahoo.com
    Guest
    Draga ADINA,
    Tin sa-ti spun ca de 3 zile ii dau fetitei mele si lapte praf la recomandarea medicului si sunt foarte multumita ca fetita mea a acceptat biberonul din prima zi.Inca ii mai dau si san dar am constatat ca nu mai avea acceasi consistenta pt ca fetita mea se scula des sa manance.Acum de cand ii dau si lapte praf doarme mai bine si se scoala mai rar.Cu drag

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari