Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ancatavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166

Nelamurit Bubite sub forma de coji pe cap

buna fetelor de ceva vreme mi-au aaparut in cap niste bube(coji)de care nu pot sa mai scap
    am incercat sa schimb samponul ,sa schimb balsamul sa nu il mai vopsesc cu vopseaua care il vopseam degeaba.acum o luna am fost la mama mea acasa si mi-am facut normal baie si acolo incepusara sa imi treaca cum am venit acasa si m=-am facut baie iar au inceput sa apara.de ceva vreme a inceput si sotul meu sa faca .oare de ce???vorbeam mai zilele trecute cu o vecina si m-a zis ca si ea are aceiasi problema ca si mine.oare e apa de vina??o fi prea dura sau baga astea prosti in ea???stie cineva cum pot scapa de bube?

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Sfatul meu este sa mergi la un dermatolog, poate fi vorba de o infectie a pielii capului si sa necesite tratament.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si eu am avut cojite,am scapat de ele cu hadendsholder,nu cred ca am scris bine.dupa doua spalari miau trecut.si am mai folosit pe post de balsam ulei de masline de la spa de la avon.nu stiu care a avut efect dar cred ca samponul,ca ala curata.incearca.eu am scapat cu el,si nici nu e asa scump

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Ca si Anka, eu te-as sfatui sa consulti un dermatolog.
    Mada, bubitele + coji nu cred ca inseamna matreata, eu cred ca la asta te referi tu.

Floricica Nou Venita Ioana44's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2011
    Postari in forum
    32
    Ma gandeam prima data la o forma usoara de psoriazis , dar daca zici ca are si sotul tau este exclus Cel mai bine consulta un dermatolog si renunta la tot felul de balsamuri care pot sa-ti accentueze iritatia sau macar pana ajungi incearca ceva natural ,eventual o masca facuta de tine in casa (le gasesti pe diverse site-uri )

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Poate fi dermatita seboreica, poate fi si o forma de pitiriazis. Mergi la medic sa constate exact ce ai si sa iti dea tratament specific.

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    S-ar putea sa ai dermatita seboreica.
    Cred ca trebuie sa mergi la un dr. dermatolog sa-ti recomande tratament. Din cate stiu samponul Nizoral ar fi eficient, dar mai bine sa intrebi dr.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    aveti dreptate,ce am avut eu era matreata,iar eu scarpinandu-ma am facut coji,eventual rani,ca ma ustura cand ma spalam.scuze

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Si eu as fi recomandat tot samponul cu nizoral- din cate stiu, asta recomanda si un dermatolog in prima instanta. Sigur nu e de la apa...

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    ai si zone pe fata care se cojesc?asta ca sa zicem ca ar fi dermatita seboreica...dar are si sotul,atunci poate fi o ciuperca.atentie la prosoapele cu care va stergeti voi la cap sa nu le folositi si la copii. aici ne dam cu presuusul dar mergi la un cabinet de dermatologie.sa ne scrii ce a spus dr.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari