Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita monikl's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2006
    Postari in forum
    49
    Cum pot trimite o poza pt poza zilei? Sau cum snt aslese pozele pentru aceasta sectiune? Ms.

Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037
    Imaginile pentru sectiunea "Imaginea zilei" sunt alese din albumele voastre foto, in ordinea introducerii acestora.

Asadar Monica, tot ce trebuie sa faci este sa introduci imaginea in albumul foto din pagina ta si daca este o imagine frumoasa, atunci noi o vom propune pentru "imaginea zilei".

La multi ani tuturor mamicilor!

Floricica Nou Venita monikl's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2006
    Postari in forum
    49
    ok.. ms pt raspuns... asa ma gandeam si eu :)

Floricica Nou Venita miaulina29's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.12.2005
    Postari in forum
    1

Si daca tot veni vorba de poze, as vrea sa micsorez cateva pt album, si nu stiu cum. E asa de greu? Ca am auzit pe mai multi intreband.

Floricica Nou Venita puiutz's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.01.2005
    Postari in forum
    106
    Nu, nu este greu, dar trebuie sa iti arate cineva, sau sa incerci tu sa faci asta dintr-un program de prelucrare imagini (adobe, sau orice program de prelucrat poze); cu optiunea Resize ar trebui sa se poata micsora/mari orice imagine. Succes!

Floricica Nou Venita lucica's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2005
    Postari in forum
    22
    Nu este greu deloc!
    Eu le micsorez cu Paint. Nu deschizi poza, dai doar clic dreapta pe ea, apare o lista de meniuri, alegi "Deschidere cu...", apoi cauti in lista care apare "Paint" si clic stanga. Trebuie sa ti-l deschida in format foarte mare intr-o pagina specifica Paint. Apoi in aceasta pagina alegi de sus din bara de meniuri, meniul "Imagine". Se deschide o lista de submeniuri, alegi "Largire si inclinare" si dai clic stanga.Se deschide o fereastra mica in care faci operatiile de micsorare sau largire in primele doua casete "Orizontala" si "Verticala". Eu ii dau cate 50% pt fiecare, de cate ori este nevoie pana ajung la dimensiunea dorita si apoi "ok". Salvezi apoi poza alegand din meniul "Fisier" submeniul "Salvare ca..." , ii dai un nume si alegi neaparat sa fie de tip .jpg sau .gif din lista de sub caseta unde scrii numele pt salvare. Sper sa fi inteles si sa te descurci. Daca mai ai intrebari si te pot ajuta, cu placere!
    Sa-mi spui si mie daca ai reusit. Pa, pa!

Floricica Nou Venita andi76's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2006
    Postari in forum
    10
    am si eu o intrebare.unde se pot vedea toate pozele din concurs?s-a discutat atat de mult despre ele,cu punctaje,cu scoaterea pozelor din concurs etc si eu nici macar nu le-am vazut,nu stiu punctajul pozelor bb-lui meu.mersi

Floricica Nou Venita mumumarian1970's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2006
    Postari in forum
    4
    bebelusul meu are 5 zile .sa nascut cu defecte le labute,adica sunt aduse spre interior si se spune ca ii trebuiesc ghetute speciale pentru a indrepta laba piciorului.daca stie cineva despre ce este vorba varog sa dati un sfat,poate a mai fost cineva in aceasta situatie.
    va multumesc.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    mult masaj la picioruse!!!!!!!

Floricica Nou Venita annamaria ditiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.03.2006
    Postari in forum
    55
    Trebuie sa-l vada neaparat un ortoped. Daca ortopedul spune ca trebuie (probabil pe baza unei radiografii si a unui bilant musculo-articular)) atunci nu ezita sa ii pui acele ghetute care nu sunt atat de speciale si de groaznice. In mod normal la copii mici se utilizeaza incaltaminte care ii fixeaza glezna pt ca sa nu apara devieri ale picioruselor sau sa nu umble pe varfuri. Cu cat incepi mai repede sa le utilizezi cu atat mai repede se va recupera si nu va avea repercursiuni asupra mersului. Si sa nu uiti de Vigantol in nici o zi. Noi am avut o alta problema. Baietelul meu a avut picior plat. L-am descoperit dupa varsta de 1 an. Se recupereaza foarte anevoios. De atunci si pana in ziua de azi poarta talonete in pantofi adica un fel de captuseala dubla care il obliga sa faca acea scobitura in talpa care ii mentine piciorul in pozitie normala. La inceput cadea foarte des, apoi am observat ca nu putea fugi pt ca genunchii erau foarte apropiati dar odata puse talonetele totul se schimba.In proportie de 70% suntem ca si recuperati dar consolidarea osoasa si cresterea precum si dezvoltarea musculaturii este inca in faza precoce asa ca avem rabdare. Atentie mare la incaltamintele pe care le cumparati. Sa fie peste glezna, intarite la calcaie si sa aiba acele ridicaturi in interiorul talpii(macar vreo 2 ani) Acestia sunt cu adevarat ortopedici.

Floricica Nou Venita mumumarian1970's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2006
    Postari in forum
    4
    doamnei dr.dana paduraru
    va multumesc pentru raspuns.vreau sa va spun ca deja suntem la a treia saptamana de cand mergem la spitalul budimex unde ne pune ghetute din gips.pot sa va spun ca se vede o mica schimbare dar ,cum a spus si domnul doctor trebuie multa rabdare pentru ca nu stim exact cat dureaza refacerea picioruselor.totusi eu va multumesc pentru raspuns si o sa va mai spun ca sa mai intamplat cu bebelusul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari