Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita iulianacrasiuc's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.09.2005
    Postari in forum
    5
    Nu mai stiu unde sa merg si ce sa mai fac!

Ati patit careva dintre voi asa ceva?

Va rog dati-mi sfaturi ca nu mai stiu ce sa fac! Mi-e mila de funduletul ei!

Acum nu o mai doare dar, a ramas asa urat si........

Incerc tot felul de creme de la dermatologi si de la medicul pediatru si degeaba!

Floricica Nou Venita katte's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.12.2005
    Postari in forum
    39
    Noi am avut o eczema la ceafa destul de uratica, care arata ca o ciupercuta si se irita de fiecare data la baita. dr ne-a recomandat pivalat de flumetazon si ne-a trecut dupa 3 aplicari. E 18.000 lei. Nu stiu daca in cazul vostru este bun. Trebuie intrebat cel putin un farmacist daca nu dr pediatru. Nu folositi nimic fara sa cereti opinia medicului pt ca poate fi mai rau.
    In cazul iritatiilor la fundulet noi folosim penaten si cand e mai iritat funduletul dam cu bepanthen.

Floricica Nou Venita cati's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2005
    Postari in forum
    3
    Pentru fundulet este o crema (preparat farmaceutic) cu balsam de Peru. In Timisoara se gaseste la farmaciile Vlad. Este mult mai buna decat penaten sau bepanthen (eu le-am incercat pe amandoua fara succes). Crema cu balsma de Peru este cea mai buna pentru fundulet.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari