Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Senior wondermom's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2008
    Postari in forum
    3.355

Operatia de polipi

Buna fetelor,

baietelul meu are polipi si doctorul ORL-ist mi-a recomandat sa il operez... am fost la Dr Ursuleanu care am inteles ca e un foarte bun profesionist, dar sincera sa fiu tot aman momentul operatiei de la o saptamana la alta... eu auzisem ca nu e bine sa operezi copilul in sezonul rece, dar dr mi-a spus ca nu conteaza asta... voi ce ziceti sa il operez acum sau la primavara cand o fi mai cald?

imi este frica si de momentul anesteziei, de recuperarea de dupa operatie... am inteles ca e o operatie simpla, dureaza cateva minute, dar nu reusesc sa imi fac curaj... ce puteti sa imi spuneti despre operatia de polipi?

stiti cumva care sunt "tarifele" in Bucuresti? cam cati bani ar trebui sa pregatesc pentru operatie?

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Buna...eu m-am operat cand eram in clasa a4-a....si de polipi si de amigdale.....m-au operat toamna cred....si eu stiam ca se operaeaza toamna sau primavara....nu mai stiu de ce anume in ceste perioade, dar mie nu mi-au facut anestezie generala.....locala....cu nu ctiu ce sprai si apoi tin minte ca ma si intepat acolo cu un ac ....dar deja nu mai simteam nimic...imi amintesc ca nu aveam mai nimic doar ca imi era foame si nu puteam sa manac...asata ar fi cica cea mai naspa parte din operatie, daca sunt scoase si amigdalele.....insa sa stii ca acestia reapar...eu ii am dar de dimensiuni mai mici....amigdalitele nu apar si desi spun unii ca sunt un filtru pentru microbi , nu sta treaba chiar asa...pentru ca se paote ajunge la boli grave daca se sta cu ele inflamate si infectate....eu ma simt foarte bine fara ele, insa ti-am zis polipi la mine au reaparut...si stiam ca reapar dupa cativa ani!

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Eu m-am operat in craiova...de bucuresti nu stiu nimic....insa daca il operezi la spital de stat ....in ziua de azi se discuta cu medicul.....si cred ca este cel mai bine....fara sa mai ocolesti problema il intrebi direct!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari