Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita vicky.s's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2014
    Postari in forum
    3

Nelamurit Cum scapam de olita?

am un baietel de 2 ani si 7 luni.I-am cumparat olita pe la 9 luni.am incercat o perioada dar nu vroia sa stea deloc.Am mai luat pauze ,iar am incercat dar tot degeaba.in ultima perioada am observant ca nu mai suporta pampersul si ca ma anunta cand e plin.De pe trei ianuarie am incercat sa-l pun pe olita.A inceput sa faca dimineata si dupa somnul de pranz mai mult fortat de mine.Dupa ce a vazut ca il aplaud la scena deschisa ca a facut pipi la olita a inceput sa-mi ceara singur.Cateodata facea cateodata nu,eu il laudam si il incurajeam sa imi mai zica.de trei zile nu ii mai pun pampers ziua.La somnul de pranz nu face deloc,caca face numai la olita,dar de pisu se scapa pe el un pic si apoi imi zice "uda" si face restul la olita.Am avut azi si doua reusite cand nu s-a udat deloc.sper sa reusesc in curand.am citit ca intai se obisnuiesc sa ceara caca si apoi pisu .Sper sa scapam de pampers.Voi ati reusit?

Floricica Nou Venita Geanina.Negrea159's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2013
    Postari in forum
    57
    al meu nu vrea deloc sa stea la olita( are 1,5ani) , am spus sa ii cumpar reductor, ii place sa traga apa si poate il conving.Spune caca dupa ce deja a facut in pampers:).

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari