Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita naty.mish's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.02.2009
    Postari in forum
    15
    Si eu si sotul meu suntem lacto-vegetarieni de foarte multi ani. Am vrea ca si Andrei sa urmeze acelasi tip de alimentatie si asa a fost pana acum. Nici un pic de carne. Ma gandesc ca atunci cand va creste mare poate alege si decide singur daca vrea sau nu sa urmeze acest tip de alimentatie. As vrea si eu parelile voastre.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Naty parerea mea este ca atat cat este mic baietelul tau trebuie sa aiba o dieta echilibrata care sa contina si fibre si proteine. Pentru cresterea si dezvoltarea armonioasa alimentatia copiilor trebuie sa contina carne, peste de 3 ori pe saptamana, ou.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    acu sincer, nu te faceai tu mare si nu ajungeai sa ai baietelul daca si cu tine mama ta ar fi procedat la fel. scuze, nu vreau sa par rea sau tupeista sau...dar ofera-i copilului ce are nevoie. daca atunci cand va creste va alege sa va urmeze stilul alimentar va fi dorinta si optiunea lui. dar trebuie sa ajunga sa creasca, sa fie capabil sa inteleaga ce presupune asta. nu e corect sa-i impui un stil de viata doar pt ca asa ti l-ai ales si tu si s-a mai intamplat sa-ti si gasesti un sot cu aceleasi opinii. dar voi amandoi cand erati mici bagati fripturi si gratare si...mai mult ca sigur

Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Parerea mea este cam identica cu a celorlalte fete, totusi proteina animala este necesara si nu poate fi inlocuita chiar atat de usor cu alune, nuci, chiar daca si acestea sunt benefice.sa cresteti mari si sanatosi puiuti micuti!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari