« Pagina anterioara  |  Vizualizare rezultate 1-10 din 20  |  Pagina urmatoare »
Postat 10:13 pe 15 februarie 2010
si eu am un baietel cu dermatita atopica. Sunt curioasa cum va merge diversificarea.
Postat 10:16 pe 15 februarie 2010
Buburuska , ce fel de crema folosesti pentru dermatita ?
Postat 16:44 pe 15 februarie 2010
buna buburuska imi place subiectul propus de tine. pupi lui rares(jose armando)
Postat 16:56 pe 16 februarie 2010
Salutari! Si baiatul mei a avut dermatita atopica la varsta de 3 luni, pun si poze sa vedeti cum aratam:(( Dupa tot felul de creme si tratamente date de medici am icercat de la Aven Trixera, gel de dus emolient pentru dermatite atopice si in principal Crema emolienta pentru dermatita. In cateva zile nu a mai avut nimic. De atunci am renuntat la toate cremele, sapunurile si uleiurile ce le foloseam si timp de aproape 2 ani doar acelea le-am utilizat. Acum folosim de toate ca suntem mari si nu am mai avut probleme.
Postat 16:37 pe 22 februarie 2010
Buna si baietelul meu are dermatita atopic de la 3 saptamani si folosim spumantul de baie: Avene pediatril cu apa termala si crema de la Aderma cu exomega si e bine acum, dar il dau cu crema pe fata si dimineata si seara
Postat 17:27 pe 8 martie 2010
Salut! Eu folosesc pentru baietelul meu cand ii infloreste foarte tare o crema...Fucidin H 2- 3 zile apoi Dermocare. Dar este un tratament ce tine cat de cat in frau dermatita, care apare si dispare. O sa incerc si eu tratamentul tau...andrutzaaa99. Sper sa functioneze.
Postat 14:26 pe 13 martie 2010
salut. si eu il dadeam cu acea crema emolienta de 2 ori pe zi dupa ce curatam pielea cu gelul de dus. Dupa ce i-au trecut ranile de pe fata, il dadeam doar dupa baie in loc de ulei. Acum il mai dau din cand in cand, atunci cand observ ca i se usuca pielea tare.
Roxana, incearca si varianta mea, fara medicamente, ca din cate stiu eu asta e Fucidin, poate are acelasi efect...
Postat 11:04 pe 16 aprilie 2011
vad ca n-a mai intrat nimeni de mult....baietelul meu are un anisor si de vreo luna i-au aparut niste bubite pe obrajori si pe gat sub barbie.cele de pe gat parca sunt niste pete mai mari care se usuca.il dau cu crema dermoflan si vad ca un pic s-a mai ameliorat.eu inca n-am inteles de la ce i-au iesit bubitele astea.i-am facut testele de alergie si e totul ok.n-are nici o intoleranta.pe 28 bmergem la pediatra .poate imi explica ea mai multe.
Aceasta postare a fost stearsa.
Postat 10:59 pe 27 ianuarie 2012
si noi am fost la alergolos si dermatolog si a fost diagnosticat baietelul cu dermatita atopica
are niste bubite pe obrajori ca niste puncte de grasime dar care sunt uscate asa in varf
iarna se accentueaza la frig, daca-l scot afara saracub are obrajorii rosii
nu i-a disparut niciodata
ce sa fac?

mentionez ca si eu am avut aceeasi pb in copilarie, m-au dus ai mei la diferiti medici care mi-au spus ca-mi vor disparea de la sine dupa prima menstruatie si asa a fost

« Pagina anterioara  |  Vizualizare rezultate 1-10 din 20  |  Pagina urmatoare »