Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Mamicilor,eu una am o mare nedumerire: Care-i temperatura optima pt bebei??

Mie D-tza mia zis ca intre 19-21 grade dar,la noi in camera sunt cam 20 constant si mie personal mi se pare FRIG!Stiu insa ca bebelushii percep frigul diferit de adulti,lor nu le face prea bine caldura dar totusi..daca mie si sotzului ne e frig efectiv,la bebe nu-i este??

Am incercat sa pun radiator cu termostat si sa fie cam 21-22 Grade insa D-tza mi-a zis ca-i prea cald si era TOCMAI BINE!

Voi cate grade aveti in camera puiutzilor si ce temperatura vi s-a spus ca ar fi optima pt ei in timpul iernii?
    Adevarul este rareori pur si niciodata simplu.

Floricica Veterana amelia_pitik's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    la inceput noi aveam 24grade in camera...acu cred k sunt 20..si mie mi se pare uneori racoare..dar nici prea cald nu e bine..
    Am pierdut cel mai dulce ingeras,Raisa Mihaela!!

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Vreau sa spun ca noua la 20 grade NE E FRIG! Si piticutza se si dezveleste noaptea,stau mereu sa o invelesc! Nu stiu,om fi noi mai friguroshi dar..toti care vin pe la noi spun ca e prea rece in camera..Stau acum si ma gandesc ca de-aia o fi racit mititica..

In plus,tin pe calorifer un vas cu apa..voi puneti?? Asta in loc de umidificator care-i cam scump ce-i drept!

Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    hmm..si noi avem un borcan de apa pe calorifer..umidificatorul ni s-a parut km scump si noua...
    noi avem si un calorifer electric si seara ii mai dam drumu mai ales la baita..ai incercat sa o culci in saculet de dormit..?eu pe Raisa am bagat-o in saculet..si am mai invelit-o cu o paturica subtire k saculetul nostru nu e f gros

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Eu am in camera lui Vladutz in jur de 20-22 de grade. Ziua cam 22, noaptea 20 si e bine. Nu mi-a racit niciodata. Dar suntem imbracati cu un body-maieut, pantaloni, bluza cu maneca lunga si sosete. Fara caciulita. Caciulita i-o pun doar dupa baie.. oricum, noaptea, la cat se foieste ramane si fara caciula si fara patura, dar e bine, e caldut... La baita ii fac cam 24 de grade...
    Claudia si Vladutz (5 martie 2007)

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Nu am incercat saculetz dar parca vad ca nu-l accepta la cat e de zvapaiata...o sa-i iau totusi,sa nu zicca nu am incercat dar ideal era s-o invat de f mica.

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    Noi avem in jur de 24, de grade!Si eu il imbrac subtire pe Cosmin,iar noaptea fara caciluita si fara sosetute ca da din picioruse si ramane fara ele!
    Lilypie Kids birthday PicLilypie Kids birthday Ticker

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    si pitica mea are body grosutz cu maneca lunga,pantalonasi,sosetele si o vestutza(pe care i-o pun si dun cauza balutzelor ca se uda toata si nu suporta barbitza).

Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    si noi stam cu body,sosetute si salopeta cu totul,ori salopeta fara manecute..uneori cu caciulita,uneori fara..oricum la cat e de agitata i vin pe ochii toate

Banned Floricica Cu Vechime mother2's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.340
    Temperatura ideala in camera copilului e asa cum spun medicii, nu mai mult de 21 grade. Si la noi sunt cam asa: 20-21 grade.
    Dar am intalnit in unele case si temperaturi mai mari, pana la 24 sau chiar mai mult si stateau toti membrii familiei cu haine ca vara. Nici asa nu-i bine. Cand da de temperaturi mai potrivite nu e bine pt. copilul care vine de la caldura exagerata.
    Oricum e stiut faptul ca ei au temperatura mai ridicata decat a adultilor.
    Cum ii inveti asa-i ai pe copii.
    Daca imediat ce-i aduci acasa le mentii temperatura constanta o sa fie ok.

Floricica Senior mykyduta's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    4.134
    Eu am in camera Dariei cam 24 -25 de grade. Este destul de cald in toata casa si nu reusesc sa fac mai rece chiar daca opresc caloriferul. Oricum ea s-a invatat cu temp. asta si ii este foarte bine.
    O imbrac destul de subtirel. Noaptea ii dau un bady cu manecuta foarte subtire si pijamaluta la fel de subtire.
    Nu ii dau caciulita niciodata si o acopar cu o patuta subtirica.
    Daria Maria ( 15 mai 2007)
    Mihaela mami de printesa Daria

+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!