Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita petrev's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.07.2009
    Postari in forum
    2
    Buna , am un baietel de 6 ani si 2 luni si inca mai prezinta simtome al spasmul hohotului de plins , am facut niste investigatii la bucuresti acum vreo 2 ani si asta a fost diacnosticul , ma framinta faptul ca se mai manifesta si acum la aceasta virsta, se pote afla parerea despre aceste subiect?

Va multumesc

Floricica Nou Venita constantinmihaela84's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2009
    Postari in forum
    22
    copilul meu are 3 anisori. la 8 luni a facut criza aceasta de spasmofilie .M-am speriat ingrozitor...era aproape lesinat in bratele mele ....dar apoi am mers la pediatru si m-am linistit.La copilul meu s-au rarit pentru ca acum este mai mare si intelege, si astfel evit sa plinga...cum procedam eu ; mergeam repede la baie il udam cu apa rece pe fata si ii strangeam putin nasucul cit sa respire putin pe gura,apoi mergem cu el la aer curat sa-si revina complet.incerca sa eviti pe cit posibil plinsul si sa-l pacalesti cu ceva in acel moment sa uite de nemultumirea lui.PE CURAND!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari