Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ancatavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166

Vergeturile o mare problema

buna fetelor!as vrea sa stiu voi cum scapati d vergeturi?in timpul sarcini mi-au aparut niste vergeturi foarte nasoale am dat cu creme cu ulei de corp degeaba.acum parca sunt mai proeminente,ce pot sa fac in privinta lor?

ANDREEA_23
    Guest
    Citat Postat de ancatavi Vezi mesajul
    buna fetelor!as vrea sa stiu voi cum scapati d vergeturi?in timpul sarcini mi-au aparut niste vergeturi foarte nasoale am dat cu creme cu ulei de corp degeaba.acum parca sunt mai proeminente,ce pot sa fac in privinta lor?
    nu poti face nimic in afara de a te obisnui cu ele. daca ai o piele sensibila indiferent de cate creme folosesti pe parcursul sarcinii ele tot apar. asa ca... asta este, aceeasi probl o am si eu dar nu pot face nimic cu toate ca am folosit crema f scumpa am dat banii degeaba si ca sa fie si mai rau vergeturile de pe abdomen mi-au aparut cu fix 2 saptamani inainte sa nasc :)
    Modificata de ANDREEA_23; 05.05.2011 la 17:41:37.

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    nu poti face mare lucru eu zic sa te obisnuiesti cu ele am mai citit pe aici un post cica vergeturile dispar incet incet daca intra in contact cu razele soarelui acum nu stiu daca e chiar adevarat...

Floricica Debutanta ana2003maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2011
    Postari in forum
    609
    Citat Postat de ghiocelul_rosu Vezi mesajul
    nu poti face mare lucru eu zic sa te obisnuiesti cu ele am mai citit pe aici un post cica vergeturile dispar incet incet daca intra in contact cu razele soarelui acum nu stiu daca e chiar adevarat...
    De disparut nu dispar, din cate stiu eu, se deschid la culoare si nu mai sunt la fel de vizibile . Si eu am facut pe coapse...:(

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    mandrestete cu ele :))), incearca cu crema cu extract de melc face minuni

Floricica Nou Venita justAlina's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.04.2011
    Postari in forum
    6
    serul cu extract de melc plus masaj... aici găsești original de la herbagen, nu imitația de la tv: Ser reparator cu extract din melc, HERBAGEN | naturAL-cosmetice românești de calitate

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de adriana_eftm Vezi mesajul
    mandrestete cu ele :))), incearca cu crema cu extract de melc face minuni
    adri dc nu mas mandri?? oricum cine ma iuubeste ma iubeste s cu vergeturi sau fara

mada_lyna
    Guest
    am inteles ca Cosmetice Palmer's Crema concentrata masaj antivergeturi B&B Collection ar fi f bune. am vazut o emisiune la euforia tv(aia cu englezoaicele alea cam plinute si uratzele-nu aruncati cu nimik,va rog.e doar o parere).in cadrul emisiunii,se testeaza diverse produse cosmetice.si daca am retinut bine,palmer's au avut cel mai bun efect.si sunt si ieftinute.
    eu am cautat crema asta cand eram gravida si n-am gasit-o.am gasit-o ulterior in Drogerie Markt din Real cta.

Floricica Nou Venita iuby2509's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2008
    Postari in forum
    14

Nefericire

buna!!! nu prea cred ca mai dispar vergeturile...eu eram foarte mandra ca mai am putin si nasc si am scapat de aparitia vergeturilor asta pana in ultima saptamana de sarcina cand S-A PRODUS INEVITABILUL!!! am auzit ca dupa un timp nu se mai cunosc atat de intens dar...tot raman, imi pare rau...am si eu pe abdomen+coapse+sani... asta e! dar cand ma uit la puiutul meu si stiu ca din cauza lui au aparut, imi trece orice fel de suparare...uit de ele... SANATATE MULTA!!

Floricica Nou Venita ancuta_b's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2011
    Postari in forum
    137
    ma tem ca vin cu vesti nu prea placute! vergeturile nu dispar decat la cutit! :(

Floricica Nou Venita roxpau's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2010
    Postari in forum
    94
    si eu am ramas cu niste vergeturi urte nu ma deranjeaza cele de pe burtica pt ca orcum nu le vad decat eu si sotul problema este ca mi-au aparut pe bratul drept si nu mai pot purta maieu sau tricou cu maneci scurte pt ca sunt foarte inestetice

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari