Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Sindromul de tunel carpian in timpul sarcinii

Sindromul de tunel carpian apare in sarcina din cauza edemelor, retentiei de apa dar si a hormonilor de sarcina si este caracterizat prin ingustarea oaselor si ligamnetelor de la nivelul incheiturilor.

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Si se manifesta prin amortirea membrelor superioare. La mine a fost dupa sarcina. dr. mi-a dat tratament cu antiinflamatoare, dar am luat doar o vreme. Apoi a trecut de la sine.
    Amorteala nu era una obisnuita, ci foarte dureroasa, ma trezeam din somn de durere. Ziua nu aveam nimic.

Floricica Nou Venita georgianac's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2010
    Postari in forum
    1
    Buna, sunt noua pe aici si sunt o viitoare mamica.Poate ma ajuta si pe mine cineva...Cred ca este vorba de acest sindrom de tunel carpian pentru ca de doua saptamani am niste dureri ingrozitoare la maini in special noaptea.Am amortite doar cate trei degete de la ambele maini, de doua saptamani, iar noaptea ma si dor de nu pot dormi.doctorul de familie mi-a prescris calciu lactic, dar nimic.Acum mi-a dat Osteocynesine si nu stiu daca sa-l iau sau nu.A mai luat cineva Osteocynesine?Ajutati-ma cu ceva sfaturi va rog.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari