Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ADrianA's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2010
    Postari in forum
    12

Medic pediatru -Bucuresti

Buna!
    Sunt in 37 sapt si inca nu mi-am gasit medic pediatru, am tot auzit de Dr Stanciu ca ar fi f bun, eu stau si aproape de Budimex, am auzit ca are cabinet in Aparatori, dar cand am sunat asistenta mi-a zis ca nu face vizite la domiciliu si sincera sa fiu cu bebele la varsta de o spat nu am sa ma duc la cabinet la control !
    Cine ma poate ajuta , stie careva daca chiar nu face vizite la domiciliu? -contra cost, normal!
    Sau cine cunoaste medici pediatrii buni in Bucresti care sa se vor deplasa mai ales pe per sarbatorilor!?
    Stiu ca s-a mai discutat despre acest subiect dar pe mine m-ar interesa Dr Stanciu- de care am auzit numai de bine
    Tot asistenta mi-a zis ca atunci cand se va naste BB sa sun la cabinet sau sa trimit un sms cu numee si varsta si mi-o inscrie. Cum se procedeaza?

Membru inregistrat la
    16.11.2010
    Postari in forum
    12

Medic pediatru -Bucuresti-Dr Stanciu

Buna!
    Sunt in 37 sapt si inca nu mi-am gasit medic pediatru, am tot auzit de Dr Stanciu ca ar fi f bun, eu stau si aproape de Budimex, am auzit ca are cabinet in Aparatori, dar cand am sunat asistenta mi-a zis ca nu face vizite la domiciliu si sincera sa fiu cu bebele la varsta de o spat nu am sa ma duc la cabinet la control !
    Cine ma poate ajuta , stie careva daca chiar nu face vizite la domiciliu? -contra cost, normal!
    Sau cine cunoaste medici pediatrii buni in Bucresti care sa se vor deplasa mai ales pe per sarbatorilor!?
    Stiu ca s-a mai discutat despre acest subiect dar pe mine m-ar interesa Dr Stanciu- de care am auzit numai de bine
    Tot asistenta mi-a zis ca atunci cand se va naste BB sa sun la cabinet sau sa trimit un sms cu numee si varsta si mi-o inscrie. Cum se procedeaza?

PENRU CEI INTERESATI NR DE TEL AL DR STANCIU CABINET ESTE 0724.579.372

Floricica Senior niki29's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2009
    Postari in forum
    2.598
    Buna, am auzit ca este un dr. foarte bun, am mers la cabinet inainte sa nasc ca sa discut cu dumnealui, nu face vizite la domiciliu (eu stau la 3 min de cabinet) mi-a spus ca sa sun dupa ce nasc si sa vorbesc cu secretara pentru a-mi face programare, ca o sa ma bage prima in ziua respectiva, ca nu voi astepta. Nu m-am mai dus atunci, mi-am ales un alt dr. care a acceptat sa vina si acasa si pe care-l pot deranja la orice ora, iar la dr. Stanciu am fost doar cand am avut o problema. E foarte aglomerat si foarte cautat.
    Daisypath Happy Birthday tickers

Membru inregistrat la
    16.11.2010
    Postari in forum
    12
    MERCI !
    asa am sa fac si eu am sa-mi aleg alt doctor pediatru iar la Dr Stanciu voi merge doar in caz de urgente- care sper sa nu fie :)

Floricica Nou Venita cris_01's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    150
    Eu am mers la dr Tanasescu de la cmu,a venit acasa imediat dupa ce l-am adus pe bebe,este o doctora foarte atenta,mai rigida,dar forte scupuloasa cand vine vorba de copil,il verifica pe bebe cu foarte mare atentie!In primele 2luni a venit acasa la fiecare 10zile sa vada ce face si daca se dezvolta normal!
    Eu nu m-as duce la un dr daca nu ar fi alaturi de mine si copilul meu in primele zile,asa se construieste o relatie de incredere intre dr si pacient,cum as putea sa am incredere in diagnosticul dr daca acesta nu imi cunoaste copilul?
    Te sfatuiesc sa iti gasesti un dr BUN care sa vina acasa,si care sa nu sufere de vedetisme!
    Lilypie Third Birthday tickers

Floricica Nou Venita crisssaaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.02.2008
    Postari in forum
    35
    Il cunosc si eu pe Dr. Stanciu si este un doctor foarte aglomerat,are foarte multi pacienti si abia daca reusesti sa-i vorbesti cateva secunde.

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Citat Postat de crisssaaa Vezi mesajul
    Il cunosc si eu pe Dr. Stanciu si este un doctor foarte aglomerat,are foarte multi pacienti si abia daca reusesti sa-i vorbesti cateva secunde.
    Adevarat! Dar in alea cateva secunde rezolva ce nu rezolva altii dupa 45 de minute de bibilit.
    Eu il prefer multor altor medici, care desi intorc copilul pe toate partile 30 de minute (si mai astepti la usa inca o ora), tot antibiotic ii tranteste in final.
    Stanciu e f. scurt si la obiect. Eu imi stabilesc clar intrebarile si imi raspunde la toate si/sau imi da rezolvarea= tratament.
    La noi nu a dat gres niciodata! Si de cand mergem la el am terminat cu antibioticele sau tratamentele pe incercate.
    E drept ca nu vine acasa, dar vin multi nou-nascuti acolo si ii ia cu prioritate.
    Nu sufera de vedetism, este f. dedicat si iubeste f. mult copiii. Altfel nici nu ar primi pe toata lumea (pt ca multi sunt urgente). Iar pretul consultatiei e acelasi de multi ani si foarte mic in comparatie cu toate clinicile particulare (50 lei).

- Daruind, facem lumea mai buna!

Daisypath Anniversary tickers

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    Ralukut sunt de acord cu tine din toate punctele de vedere...jos palaria in fata lui.....si eu am fost cu amandoi copii la dumnealui si am fost super multumita de tot ce mi-a spus si tratamentul dat.

Floricica Nou Venita littleprincess's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2009
    Postari in forum
    33
    Buna, poti citi mai multe detalii despre doctorul Stanciu Adrian, aici

Aprecieri si opinii - Dr. Stanciu Adrian - Medici pediatri - Utile | Copilul.ro

Sunt foarte multe opinii si poate te ajuta sa te hotarasti.

Multa sanatate si nastere usoara!

Floricica Debutanta adrianavintila's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.06.2009
    Postari in forum
    600
    Citat Postat de vava Vezi mesajul
    Ralukut sunt de acord cu tine din toate punctele de vedere...jos palaria in fata lui.....si eu am fost cu amandoi copii la dumnealui si am fost super multumita de tot ce mi-a spus si tratamentul dat.
    buna fetelor! sunt si eu de acord cu voi, e un om deosebit, un bun dr..am fost cu fetele la el si am fost foarte multumita. Stefi iti mltumesc pe aceasta cale ca m-ai indrumat sa merg la el.

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    Adi ma bucur ca te-am putut ajuta...pupici fetitelor tale!