Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maria_raluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2016
    Postari in forum
    4

Nefericire Sarcina oprita din evolutie

as vrea sa va impartasesc marea mea dezamagire... am urmat 3 luni tratament cu branca ursului...dupa cea de.a treia luna am ramas insarcinata( am luat 6 capsule de 2 ori zi timp de 10 zile din prima zi a cm) m.am dus la doctor pentru confirmarea sarcinii si mi sa spus ca am niste cheaguri de sange in sacul embrionar si mi.a dat tratament cu arefam ovule(1zi) analizele de sange si urina mi.au iesit bine(o infectie urinara)...la 10 saptamani revin la un eco si bebelu meu ramasese la starea de embrion nu era dezvoltat ma programat la chiuretaj a doua zi.(sotul meu a luat steroizi injectabil testesteroni)mi sa luat din placenta si tesutul bebelui pt analiza de laborator. crede.ti k branca urs a afectat sau steroizii dezvoltarea lui sau rh pe care nu mi.a zis nimeni sa mi.l fac. ati trecut prin asa ceva? poate influenta o viitoare sarcina?

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Cauzele pot fi multiple, sau, dimpotrivă, nu există un motiv anume. Dacă ți s.a întâmplat o dată, nu înseamnă că data viitoare va fi la fel. E bine că ai un medic interesat să.ti facă investigații si nu să spună că numai după mai multe pierderi trebuie investigat. Nu stiu cum e cu steroizii, iar dacă ai luat Brânca Ursului înainte de ovulație, nu ar trebui să aibă efect negativ asupra sarcinii. Cauze ar fi: insuficienta de progesteron, trombofilie, prolactina mărită etc. Nu cred că Rh este vinovat, dar, poate cineva cu aceasta problema îți va spune mai multe. Fii optimista, e grea pierderea, dar, urmează.ti visul de a deveni mama! Doamne ajuta!

Membru inregistrat la
    25.01.2016
    Postari in forum
    4
    multumesc mlt...da nush ce sa zic de dr a zis k analizele pt trombofilie nu se pot face decat ca timpul sarcinii...

Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Nu e adevărat, se pot face oricând. Sunt costisitoare și trebuie interpretate de un hematolog.

Membru inregistrat la
    25.01.2016
    Postari in forum
    4
    st tare dezamagita de dr meu cred k il voi schimba nici de rh nu mi.a zis nimic si am inteles ca daca nu era ca al sotului trebuia sa mi se faca o injectie dupa chiuretaj

Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Despre trombofilie ca si cauza a pierderilor de sarcina nu se discuta de foarte mult timp, iar unii ginecologi nu cred ca stapanesc bine aceste informatii.

Floricica Nou Venita Dr.OanaMoise's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2015
    Postari in forum
    3
    Cel mai adesea este o eroare genetica in formarea embrionului si el nu se poate dezvolta correct!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari