Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita AsociatiaMAME's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.07.2010
    Postari in forum
    4

Ce puteti face cu 2 Euro in ziua de azi?

Buna ziua,
    Suntem noi veniti dar ne infiintam cu multa dorinta de a face bine unor copii greu incercati.

In campania Atinge o Stea, 2 euro conteaza foarte mult!

Trimiteti un sms la 858 si donati 2 euro pentru achizitionarea unui echograf necesar tratarii celor aproximativ 5000 de copii internati anual in Sectia de Pediatrie a Spitalului Fundeni.
    Pentru noi, cei pentru care 'a fi sanatos' este o normalitate, un sms inseamna 2 euro, dar pentru acesti micuti bolnavi, poate inseamna VIATA! Si uneori o viata depinde de un aparat. Ganditi-va ca un efort cāt de mic poate face uneori diferenţa īntre viaţă şi moarte.

Pentru achizitionarea ecografului sunt necesari aproximativ 45000 de euro din care s-au strans 12.800 euro. Fiecare 2 euro donati reprezinta o particica din aparatul care poate reda sansa la viata copiilor bolnavi internati in sectia de pediatrie a spitalului Fundeni.

Trimite ACUM SMS la 858 !

(* 2 Euro/sms / Numar valabil intre 10 iunie si 24 iulie 2010 in reteaua Orange, Vodafone, Cosmote. Acest serviciu este oferit gratuit, nu se percepe TVA).
    www.asociatiamame.com

Va stam la dispozitie pentru orice intrebari sau pentru a va oferi orice materiale credeti ca v-ar ajuta in sustinerea cauzei noastre.

Va multumim anticipat pentru ajutor,

Catalina Pieptea

Membru

Asociatia M.A.M.E. - www.asociatiamame.com

Membru inregistrat la
    12.07.2010
    Postari in forum
    4
    Multumesc tuturor celor ce ne-au trimis cereri de prietenie. Sper ca toti cei ce vor sa inteleaga cine suntem si sa vada toate eforturile noastre sa vina aici www.asociatiamame.com .

mother
    Guest
    eu am donat!

ar trebui sa faceti lucruri din astea mai des....sunt sigura ca toata lumea ar dona pt conditii mai bune in spitale....
    mai ridicati capul si la spitalele din provincie!

Membru inregistrat la
    12.07.2010
    Postari in forum
    4
    Buna Andreea,
    Eu sunt Catalina, membra MAME si vreau sa iti multumesc in numele Asociatiei. Ai incredere ca efortul tau va fi parte dintr-o actiune care va ajuta multi copii foarte bolnavi. Te rog daca ai vreo intrebare sau vreun interes in ceea ce priveste asociatia noastra sa ne spui.
    Daca intri pe forumul asociatiei ai sa vezi ca ne-am implicat in multe actiuni si incercam sa ajutam cat mai multi copii in nevoie. Insa nu am putea face niciodata asta fara ajutorul nepretuit al celor ca tine care inteleg ca orice contributie chiar conteaza.

Multumim,
    Catalina
    In numele Asociatiei MAME
    www.asociatiamame.com

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Felicitari pentru initiativa . Si eu am donat. Ar trebui sa fie cat mai multe astfel de numere de telefon/sms. Este cea mai usoara modalitate de a dona si fiecare poate sa sa "lipseasca" de 2 euro. Cand sunt deschise conturi este modificil si poate multa lume reunta sa mearga sa depuna pentru ca poate nu dispun decat de o suma foarte mica, insa este atat de simplu sa trimiti un sms.
    Felicitari inca o data si te rugam sa ne tii la curent cu ce se mai intampla si ce fonduri s-au strans in aceasta campanie

Membru inregistrat la
    12.07.2010
    Postari in forum
    4
    Gabitzza, ai dreptate, este usor sa donezi altfel si va rog sa aveti grija sa primiti inapoi mesajul de confirmare / multumire din partea operatorului si a MAME.

Ca sa ne cunoasteti putin mai bine, haideti si cititi despre campanii pe care le-am dus la bun sfarsit. Sunt oameni care au avut incredere in noi si pe care, cu toata inima i-am ajutat. Aici: Asociatia MAME - | Campanii Finalizate - Campanii Finalizate Povestea lui Albert Poveste... | Asociatia Umanitara M.A.M.E.

Urez tuturor o seara frumoasa!

Floricica Nou Venita andreea_raluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2009
    Postari in forum
    15
    daca nu ai pile nu beneficiezi de multeeeee servicii in spitale pacattttttttt

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari