Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita AnamariaMatei's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38

Tensiune in sarcina

Sunt insarcinata in 38 sapt si 2 zile...Ieri am avut tensiunea 14/7, azi 14/6...intrebarea mea e daca trebuie sa sun medicul...Eu am programata consultatie abia vineri,cand implinesc 39 de sapt...La valoarea aceasta a tensiunii bebele meu este in pericol? Multuesc anticipat pt raspuns...

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    140 e chiar la limita superioara. Eu personal i-as trimite un mesaj medicului. Sa treci cu bine, relaxeaza-te hidrateaza-te din inghitituri mici, nu bea apa multa o data o bei mai putina mai des

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    EU l-as suna. Mie mi-a iesit risc de hipertensiune. Mi-a spus sa-l sun daca ajung la 140
    .....eu am tensiunea foarte mica in rest 9/5, 10/6.

Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38
    eu si inainte de sarcina aveam tensiunea 12,uneori chiar si 13....nu am putut rabda si am sunat medicul...mi-a zis sa nu depaseasca 14/9...deviez putin de la subiect...eu am placenta anterioara si un strat de grasime:D...am kilograme in plus, toate kg in plus s-au pus pe burta...si am zile cand il simt pe bb mai bine,alteori abia il simt cum se intinde putin,sughite si cam atat...a fost mai lenes...vi se pare normal...ieri l-am simtit bine,azi mai putin...sunt asa de panicata uneori...

Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38
    Pai am cerut...dar a zis sa mai astept cateva zile...o sa intru in sapt 40...si sa vedem ce greutate are bb,la 37 sapt avea 3186g...poate o sa imi induca travaliul...eu nu as vrea sa stau peste 40...pt k nu as vrea a fac cezariana...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari