Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nadiuska007's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2013
    Postari in forum
    3

Nasul infundat in sarcina!

sunt insarcinata de 6 saptamini si mii infundat nasul.ce pot sa fac pentru a mi se desumfla in conditii casnice?am auzic despre mierea de albine ca e foarte buna ,dar nu stiu cum se ia...

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    taie o ceapa, da o bucata de hrean pe razatoare sau chiar mananca hrean cu sfecla rosie, cateva picaturi de eucalipt intr-un vas cu apa fierbinte si inhalatii sau pur si simplu sa fie acolo in incapere tot timpul...

sadia
    Guest
    Aburii sunt fff buni,adica un fel de infuzie......eu fc de musetel...

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Nadia, si eu am avut neplacerea asta in perioada sarcinii. Pe mine nu m-au ajutat decat picaturile de nas, luate de capul meu (ceea ce nu iti recomand sa faci). Am luat Otrivin picaturi, pentru copii. La copii se administreaza cate 3 picaturi in fiecare nara; la mine a mers si doar cu cate una. Poate ar fi bine sa te consulti cu medicul tau, poate are el vreo metoda care ajuta.
    Despre eucalipt am auzit si eu ca ar fi foarte bun. Incearca!

Floricica Nou Venita Andrutzza24's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2012
    Postari in forum
    50
    ....................................................................................

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Citat Postat de nadiuska007 Vezi mesajul
    sunt insarcinata de 6 saptamini si mii infundat nasul.ce pot sa fac pentru a mi se desumfla in conditii casnice?am auzic despre mierea de albine ca e foarte buna ,dar nu stiu cum se ia...
    incinge ochiul de la aragaz, apoi pune malai acolo si cand iese fum stinge ochiul si trage putin din alel fum...dar sa pui foarte putin malai ca sa nu iasa fum negru!

Floricica Nou Venita nadiuska007's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2013
    Postari in forum
    3
    mersi mult !!!ce mas face fara voi!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari