Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita craciun.lacra's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2011
    Postari in forum
    24

Dureri de bazin, sold si picior stang in sarcina

Buna ziua,
    Azi tocmai am aflat ca sunt insarcinata...deci e la inceput de drum. Dar atat ieri, cat si azi, dupa ce am mers cam jumatate de ora, am inceput sa simt dureri in soldul si piciorul stang si imi era greu sa merg...acum a inceput sa ma doara si bazinul. Voi ati intampinat aceasta problema? La ginecologie am programare abia pe 14 ianuarie..Aici, in Belgia, dureaza mult pana gasesti un loc liber.
    Multumesc.

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    parerea mea e ca sarcina e prea mica ca sa te afecteze, dar nu sunt doctor...poate sunt doar niste dureri din cauza efortului, nu trebuie neaparat sa aiba legatura cu sarcina, dupa cum ziceam parerea mea...mult succes si sarcina usoara

Floricica Nou Venita AyanaMariaNesibe's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2011
    Postari in forum
    113
    Si eu am avut dureri de spate, apoi m mi s-au lasat pe piciorul stang, cu prima sarcina, dar in luna a 8-a. Nu stiu ce sa spun. Depinde si de cum sunt, cum le simti. Sa fie de la sarcina la tine, esti in luna mica. Mie mi-au trecut fara sa fac vreun tratament. Sarcina usoara iti doresc si fara probleme!

Floricica Avansata sosoalex's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2011
    Postari in forum
    1.358
    buna si eu am avut dureri asa dar cam de la jumatatea sarcinii pana la sf, bn nu zilnic nu stiu ce sa iti zic dar nu cred ca e de la sarcina pt ca esti inca mica la burtica

Floricica Nou Venita craciun.lacra's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2011
    Postari in forum
    24
    Dragele mele ...revin. durerile au continuat si dupa cateva zile a venit menstruatia. Medicul mi-a spus ca se cheama avort menstrual si ca se intampla foarte frecvent...unele femei nici nu stiu, intrucat nu isi fac un test de sarcina imediat... Eu facusem testul cu 2 zile inainte de menstruatie si a iesit plus cu 1-2 sapt de sarcina (test digital).Ieri am facut un vaccin rubeola-rujeola-otita, caci, in urma analizelor eram slab imunizata, asadar .....astept 4 luni si mai incercam dupa. Va pup si va doresc sarbatori fericite.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari