Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita catalina_200574's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    16

Col interdeschis si scurt

Va rog sa ma ajutati, sunt disperata. Sunt insarcinata in 35 de saptamani, in mod normal trebuia sa nasc intre 4-11 mai 2010, iar doctorita mea a spus ca daca nu stau numai la pat pot naste si in cateva zile, bebe are 2,4 kg. Nu ets eproblema de stat in pat ca de la 11 saptamani pana la 18 am stat numai in pat ca am avut sarcina desprinsa 1/3, asa ca am stat in pat si am facut tratament, apoi am inceput sa mai fac cate ceva prin casa, dar fara a ridica greutati si fara a exagera si plimbari foarte scurte. Exista vreun pericol pentru bebe daca se naste acum? ? ? ? ? ?

Floricica Nou Venita mariana22's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.01.2009
    Postari in forum
    1
    De preferat ar fi sa se nasca la termen. Si eu am avut col scurt,de fapt de la 26 de sapt a inceput sa se scurteze. Am luat tratament si de la 28 de sapt am stat in pat. Mancam la masa si uneori ma mai plimbam si prin casa(dar foarte rar). La 35 de sapt mi s-a sters colul,adica se micsorase ca nu mai exista ,mai aveam putin si nasteam. De data asta am stat doar in pat. Mergeam doar la baie. La 37 de sapt ,doctora mi-a spus ca mi s-a deschis colul si ca in 2-3 zile o sa nasc. Dar nu s-a intamplat asa,am nascut dupa o sapt,adica la 38de sapt. Daca stai doar in pat o sa poti duce sarcina cat mai mult. Statul la pat e cel mai important,reprezinta 90% din reusita tratamentului. Ti-o spun din experienta. Succes si nastere usoara

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari