Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ccrina's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2013
    Postari in forum
    2

In cate saptamani sunt insarcinata si cand trebuie sa nasc?

Buna fetelor,
    Am o dilema. Sunt gravida iar din spusele doctorului am 27 saptamani si 5 zile. De ce data probabila a nasterii este in decembrie(1-5)? Sarcina este intre 37-40 saptamani din cat stiu eu. Ultima menstruatie am avut-o pe 24 feb 2013.
    Astept raspunsul vostru.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Pai ce vrei sa iti spunem? Conform calculatorului de sarcina, ai 27 de saptamani si 5 zile si DPN 1 decembrie.
    Calculator sarcina - Rezultate | Copilul.ro
    Nasterea poate surveni oricand intre 38 si 42 de saptamani, inainte de 38 de saptamani se considera inainte de termen.

Floricica Nou Venita MamicaDe2016's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.05.2015
    Postari in forum
    4
    Buna fetelor! Ciclu pe 14 martie apoi mi_a venit in aprilie la 37 zile pe 19 aprilie desi normal la 30 de zile îmi venea! Îmi făcusem test de sarcina pana sa îmi vina si a ieșit negativ! Acum am tot așteptat gandindu_ma ca poate e vb de o dereglare hormonala si îmi va veni! De vreo trei zile ma simt un pic rau, toate bune si frumoase pana ma gândesc la mâncare! Azi mi_am făcut un test digital Clearblue si rez pozitiv,însărcinată 3+ deci de mai bine de trei săptămâni! După calculul medicilor din ce am văzut pe net înseamnă ca asta e a șasea saptamana? Sunt bucuroasa caci luna trecuta tare dezamăgiți am fost...soțul inca nu știe aștept sa vina de la serviciu! De vreo săptămână imimcade si foarte mult par nu înțelegeam ce mi se întâmpla! Acum urmează sa merg la medic săptămână viitoare si sa ma rog la Dumnezeunsa fie totul bine!

Floricica Nou Venita Havine's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.05.2015
    Postari in forum
    1
    Felicitari!❤❤❤Multa sanatate!��

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari