Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita niko22tm's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2009
    Postari in forum
    224

mamici sincer cat platiti pt o nastere?

eu acuma doi ani am platit 300 de euro plus asistentele moasa pediatra etc...

Floricica Nou Venita ioanalia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2008
    Postari in forum
    6
    eu am platit vreo 20 de milioane, acum 2 ani... operatie cezariana!

Floricica Senior crysha2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2008
    Postari in forum
    4.617
    eu am nascut in luna martie a acestui an si am dat 12 milioane la doctora, 3 miliaone la anestezist, 1 milion la moasa si la neonantoloaga si apoi cate 10 ron la asistentele de mamici si bebelusi.... afost tot operatie cezariana

Floricica Senior pnik13's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.991
    eu in 2009 pentru nastere prin cezariana am dat medicului 400 euro, anestezistului 200 lei, celor doua moase 50 lei/fiecare, asistentelor cate 10 lei, neonatologului 50 euro (bani dati degeaba, acum nici nu i-as mai da). acum voi naste la un spital privat unde nasterea costa 5000 lei, dar nu mai platesti nimic altceva.

Floricica Senior je_ramy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    si eu am ales sa nasc in clinica privata si costa 800 sau 1000 euro, in functie de pachetul ales :) cred ca tot cam la banii astia ajungi si in spital, daca nu la mai mult, dar sunt conditii mult mai bune la privat. Sarcini usoare va doresc!

Floricica Nou Venita speranta21's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2010
    Postari in forum
    20
    In privat- in special la Medlife costa in jur de 6000 ron, ca deconteaza si casa de asigurari 1000 ron..plus acum au ceva promotie la nasteri, poti plati in 2 rate..mie mi se pare rezonabil iar conditiile au fost mai mult decat decente...adica nu te mai stresezi ca dai spaga..ca cineva nu e multumit..toti se comporta exemplar..

Floricica Nou Venita kammo's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2011
    Postari in forum
    96
    A nascut cineva la cf2 cu dr bordinc carmencita anul acesta natural/cezariana?
    Dak da, kre este "tariful"?

Floricica Novice denissuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.09.2011
    Postari in forum
    383
    La Cuza in iasi stie cineva cam cat se practica? Eu voi naste cu DR. Aursulesei

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari