Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta rodica87's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2010
    Postari in forum
    1.086

Floricica Senior criss20's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2009
    Postari in forum
    4.419
    Da Mada,da-il daca ai inceput cu el si respecta-i dozele,sper din suflet sa va reveniti si sa ii faca bine tratamentul!!ii dai ceva pt flora intestinala??

Floricica Debutanta rodica87's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2010
    Postari in forum
    1.086

Floricica Cu Vechime Emy23's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2010
    Postari in forum
    6.587
    Citat Postat de pursebuzz Vezi mesajul
    Am gasit pe net acei biscuiti fara gluten. Dar stau si ma gandesc , parintii nostrii ne-au crescut cu lapte de vaca si biscuiti populari si ne-am facut mari...
    intru si eu acum putin k tot a adormit bebe
    iulia, sunt de aceeasi parere cu tine, eu am luat milumil biscuiti nfara gluten dar am o vecina si fetita ei este de seama cu Andrei si ii dai biscuiti normali si am ajuns sa ii dau dreptate
    pai la un pireut de fructe cati biscuiti punem?? eu pun cel mult un vf de biscuite si ii dau acel piure la 2-3 zile.....cat rau poate sa ii faca asa ceva?
    sunt totusi scumpi cei fara gluten...

Floricica Cu Vechime Emy23's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2010
    Postari in forum
    6.587
    acum va las...ma duc sa pap ceva apoi la somn
    o noapte linistita va doresc!

Floricica Cu Vechime oanap99's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2008
    Postari in forum
    9.481
    buna seara nu AM APUCAT SA VA CITESC DECAT PUTIN
    mada pooop lui rares sa va faceti bine

despre diversificare uitati aici o schema buna de introducere
    Grafic lunar: fructe | Retete Bebelusi

nu va jucati cu sanatatea copiilor vostri , nu va luati dupa vorbe de alea gen : cum am crescut eu o sa creasca si copilul meu, nu e asa ei sunt expusi la mult mai multi alergeni decat am fost noi
    organismul lor e diferit, pt ca dieta noastra in timpul sarcinii o fost diferita de ce mancau mamicile noastra , si plina de tampenii

de acum 100 de ani de cand am fost noi mici , au aparut mai multe studii despre cum , ce si cand trebuie dat la un copil

fiecare face cum vrea dar nu pot sa stau si sa vad cum se fac tampenii la propiu cand exista informatia ca nu vb de o tufa din razgaietii din deal, vb de mamici care merg la peditru, care au acces la internet.....

sper din suflet ca nu v-am suparat pe niciuna

Floricica Senior enik83's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.02.2010
    Postari in forum
    3.210
    betty..nu o sa ne mutam in el.. pt ca apartamentul este cumparat in sibiu.. dar noi acum suntem in codlea..,, o sa incercam sa il inchiriem pana ne mutam inapoi.. asa ne ajuta si la rata

Floricica Cu Vechime nickisor's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    5.416
    vio, mie asa mi-a zis pediatra, sa ii dau probiotic doar 1 luna, iar apoi numai daca face o criza de colici sa ii dau la urmatoarele 2 alaptari
    tu fa cum ti-a zis a ta, poate te lamuresc celelalte fete care folosesc, oana si manu

iulia, legat de biscuiti... eu zic sa ii dai puiului tau ce iti spune instinctul de mamica
    ce-i drept, cand eram noi mici nu se gaseau atatea varietati de produse si nu se facusera nici atatea studii ca acum
    eu tind sa cred ca in marea asta de marketing, o fi si un strop de adevar... imi dau si eu cu parerea :)

Floricica Senior pursebuzz's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2009
    Postari in forum
    4.883
    Citat Postat de oanap99 Vezi mesajul
    buna seara nu AM APUCAT SA VA CITESC DECAT PUTIN
    mada pooop lui rares sa va faceti bine

despre diversificare uitati aici o schema buna de introducere
    Grafic lunar: fructe | Retete Bebelusi

nu va jucati cu sanatatea copiilor vostri , nu va luati dupa vorbe de alea gen : cum am crescut eu o sa creasca si copilul meu, nu e asa ei sunt expusi la mult mai multi alergeni decat am fost noi
    organismul lor e diferit, pt ca dieta noastra in timpul sarcinii o fost diferita de ce mancau mamicile noastra , si plina de tampenii

de acum 100 de ani de cand am fost noi mici , au aparut mai multe studii despre cum , ce si cand trebuie dat la un copil

fiecare face cum vrea dar nu pot sa stau si sa vad cum se fac tampenii la propiu cand exista informatia ca nu vb de o tufa din razgaietii din deal, vb de mamici care merg la peditru, care au acces la internet.....

sper din suflet ca nu v-am suparat pe niciuna
    Am si eu un grafic de genu,dar la mine maru` se da de la 3 luni....ce sa mai zic? Dupa care sa ne luam?

Floricica Cu Vechime nickisor's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    5.416
    fetelor, ma duc sa ii pun tzatza in gura medeei, ca nu are de gand sa se trezeasca... eu chiar nu ii pot face program copilei asteia! :(((
    noapte buna va doresc!

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Citat Postat de pursebuzz Vezi mesajul
    Am si eu un grafic de genu,dar la mine maru` se da de la 3 luni....ce sa mai zic? Dupa care sa ne luam?
    giulia, eu cel mai mult ma ghidez dupa cartea dr Emil Capraru "MAma si copilul"....si atat....pediatra noastra da sfaturi asemanatoare. nu am vrut sa ma stresez prea mult cu asta(adica nu mai citesc si altceva).
    despre gluten- sigur ca unii copii pot avea alergie , altii nu.....dar eu nu m-a risca...
    e adevarat ca "inainte" erau alte vremuri....dar totusi ce vremuri!! nu tu chimicale, poluarea de acum, etc........

OK

Acest site folose╚Öte cookie-uri pentru o mai bun─â experien╚Ť─â de vizitare. Prin continuarea navig─ârii, e╚Öti de acord cu modul de utilizare a acestor informa╚Ťii. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare: