Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata manuma16's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2011
    Postari in forum
    1.661

Clubul burticilor de toamna 2011 - cap. 4

Cosmina-Marina
    Dalicris
    Oanamylove
    Mirunaa
    Manuma16
    CrisElena
    Cryss4
    Corynutzza
    Allinus
    Oanacn;
    Khrik_1997
    Gyv
    Andreea31
    Recean Anca
    Lilly_Manaila
    Alinacornel
    Doina31
    Gini
    Amr
    AlinaCornel
    Ioanaszalka
    Modificata de manuma16; 24.09.2011 la 15:47:08.

Floricica Avansata recean_anca's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2011
    Postari in forum
    1.262
    Neatza fetelor eu acum m-am trezit, mi-am facut cafeluta,astept sa se raceasca un pic :)Voi cum sunteti,nici un bebel nou?:))))........al meu m-a trezit pe mine si acum s-a pus la somn se pare,poate s-a rzabunat de ce am stat aseara in bucatarie pana tarziu:))))).....dar cred ca o sa-i placa mai tarziu ca am facut o praji,de fapt mi-a iesit ca un tort pt ca tava ce o am e rotunda si mai mica si a iesit mai inalt,inca nu am gustat dar cred ca e bun .

O duminica frumoasa va doresc!

Floricica Debutanta gini's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2006
    Postari in forum
    1.039
    Buna dimineata,eu sunt nedormita,nu mai dorm mai deloc noaptea,stau tot timpul la baie,si nu inteleg de ce ,ca seara nu beau,vreau sa va intreb ceva,eu de vre-o luna jumate nu am mai luat un gram,sunteti vre-una in situtatia asta?si de mancat mananc normal.....

Azi dam o fuga la tara la mama ca ne-a pregatit ceva mancarica ,sa aveti o duminica placuta,pupici

Floricica Novice doina31's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2011
    Postari in forum
    526
    buna dimineata burtici si mamici mam trezit de dimi pe la 5-30 nu prea dorm mai deloc noptile in sfarsit am reusit sa citesc si eu din urma sincer ami pare rau ca vam tinut in suspans mii de scuze...al meu bebe e mai puturos intai ma trezesc eu si apoi el noptile doarme dus de vreo 2 seri are si el activitate de simtit ma simt nasol durerea de mijloc nu ma slabeste deloc de ieri am inceput sa simt si eu cate o durere de burta si mijloc cred ca se pregateste si al meu bebe aseara am vb la telefon cu o cunostinta simi spunea ca ea la 41 sap.a nascut baiatu ma cam ingrozit putin ca deja e ingrozitor de greu si abia mai merg sap.ce vine o sami fac o prog.la doc sa vedem ce mai zice curatenia e gata patutul la fel bagajelu de plecare la fel acum cu dumnezeu inainte

Membru inregistrat la
    23.04.2011
    Postari in forum
    1.262
    Citat Postat de gini Vezi mesajul
    Buna dimineata,eu sunt nedormita,nu mai dorm mai deloc noaptea,stau tot timpul la baie,si nu inteleg de ce ,ca seara nu beau,vreau sa va intreb ceva,eu de vre-o luna jumate nu am mai luat un gram,sunteti vre-una in situtatia asta?si de mancat mananc normal.....

Azi dam o fuga la tara la mama ca ne-a pregatit ceva mancarica ,sa aveti o duminica placuta,pupici
    Gini mi-ar placea sa fiu ca tine sa nu mai pun nici un gram :)))...important e ca bebe sa creasca,si se pare ca al tau e mare,deci vezi unde se depune?Si eu ma duc seara la baie,acum mai des ca inainte dar depinde spre exemplu eu aseara am baut multa limonada plus apa si am fost la baie doar o data si este cateodata cand nu beau mai nimic si ma duc si de cate 3 ori si fac si mult de stau si ma gandesc de unde ca eu nu am baut atata apa :))).
    Mi-ar placea si mie sa ma duc la tara la bunica si sa-mi pregateasca o tocanita de pui asa cum stie ea,din puii ei de casa binenteles ca au gustul muuult mai bun!

O zi frumoasa sa ai si ai grija de voi,puup!

Membru inregistrat la
    05.05.2011
    Postari in forum
    526
    Citat Postat de gini Vezi mesajul

neata gini si eu am avut aceasta perioada de ami venea so iau razna ma duceam la toaleta de 4 ori pe noaptea nu mai stiam cei somn dar o sa se mai remedieze situatia acum ma duc de 2 ori pe noapte.... ceti face bebelu?

Membru inregistrat la
    05.05.2011
    Postari in forum
    526
    si eu in ultimele sap.nu prea am pus kg pe mine dar burta puff e mare acum bebei cresc noi mai putin

Membru inregistrat la
    23.04.2011
    Postari in forum
    1.262
    Citat Postat de doina31 Vezi mesajul
    buna dimineata burtici si mamici mam trezit de dimi pe la 5-30 nu prea dorm mai deloc noptile in sfarsit am reusit sa citesc si eu din urma sincer ami pare rau ca vam tinut in suspans mii de scuze...al meu bebe e mai puturos intai ma trezesc eu si apoi el noptile doarme dus de vreo 2 seri are si el activitate de simtit ma simt nasol durerea de mijloc nu ma slabeste deloc de ieri am inceput sa simt si eu cate o durere de burta si mijloc cred ca se pregateste si al meu bebe aseara am vb la telefon cu o cunostinta simi spunea ca ea la 41 sap.a nascut baiatu ma cam ingrozit putin ca deja e ingrozitor de greu si abia mai merg sap.ce vine o sami fac o prog.la doc sa vedem ce mai zice curatenia e gata patutul la fel bagajelu de plecare la fel acum cu dumnezeu inainte
    Doina te cred,nu mai am eu rabdare dapai tu!Ai vazut cum ne-am inselat toate,am crezut ca vii direct cu poza lui bebe :))))...lasa ca vine el cat de repede,dar sa nu ne tii iar multe zile in suspans!

Floricica Avansata oanamylove's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    1.399
    Neatza fetelor. Am mai citit si eu din urma..imi cer scuze ca nu am raspuns la fiecare, dar si internetul imi merge foarte prost. Gini am vazut ca m-ai intrebat de mese: nu le are f regulate, dar mananca la 3 ore aproximativ, cateodata mai devreme cateodata mai tarziu..mie mi s-a spus sa-i dau mancare la 3 ore chiar daca nu cere..dar eu nu o pot trezi daca nu-i e foame asa ca ii dau la cerere. Ieri am pus-o pe cantar si are 3100, parca e mult pt a doua saptamana de viata, sau poate nu mergea bine cantarul:)) sau se face o dolofana.
    In legatura cu greutatea sa stii ca am citit undeva ca inainte de nastere se stagneaza la greutate si chiar se pierde din greutate..acum nu stiu ce sa zic, atat timp cat bebe ia in greutate tu nu trebuie sa-ti faci griji. Pup

Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    1.399
    Dalicris am vazut ca m-ai intrebat de cusatura..la mine fiind cezariana am avut si cusatura cu fire neabsorbabile care au trebuit scoase..de fapt era un fir, fara copci din alea, foarte interesanta cusatura:)). Mersi pt sfaturi cu bebitza si mancatul, da si eu ii mulg si ii dau la biberon daca nu se hraneste bine la san. Am vazut ca ai scris ca ai bagat si completare de lapte praf, voiam sa intreb ce lapte praf folosesti si cum reactioneaza bebe, daca e constipat sau nu. Aaa si voiam sa intreb tu cat lapte ai in sani si cat mananca? eu de exemplu am cateoadata si 100 intr-un san si 50 75 in altul:)) si ea mananca pana intr-o suta, bine cateodata si mai putin, cateodata si mai mult.

Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    1.399
    Doina se apropie termenul tau:) abia astept sa aud vestile cele bune, vad ca se umple incet de bebei pe aici..mai bine ca ne mai sfatuim si noi cu una, alta daca este timp..ca veti vedea ca va fi din ce in ce mai greu de intrat pe laptop.:)
    Cred ca de acum vor veni bebei mai multi: o asteptam pe a lui Criselena urmatoarea nu?
    Pupici la toate.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari