Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior andrea31's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    4.380
    buna seara
    o sarcina usoara si la termen
    sa-ti traiasca fetita

Floricica Cu Vechime giovy's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Neata.multumesc Andreea,la fel si tie.

Floricica Novice simonag's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    458
    Buna,
    sunt si eu o burtica de iarna 2011. Tocmai am aflat ca sunt din nou insarcinata si ca voi naste undeva pe la sfarsitul lui noiembrie inceputul lui decembrie. Inca nu stiu exact. Saptamana asta ma voi duce si la doctor sa vedem cum ne prezentam.
    Va doresc tuturor burticilor o sarcina usoara si un bebe sanatos.

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Buna Simona,felicitari pt sarcina...te astept mai des pe forum... in cate saptamani esti insarcinata?

Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    458
    Multumesc Giovy si tie iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos. Dupa calcul as fi in 5 saptamani. Sper ca si aceasta sarcina sa fie la fel de usoara ca si prima.

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Eu sper ca aceasta sarcina sa nu fie la fel de grea ca prima,deja am avut greturi de dimineata,la prima nici apa nu puteam sa beau fara sa vomit.
    Sper sa nu experimentezi si tu asa ceva...sa ne dai de stire cand mergi la medic,eu din pacate pana la 12 sapt nu fac nici un ecograf,sau control ginecologic....asa se procedeaza aici,cam aiurea sistemul,dar asta e.pupici
    a...cat are prima gaza,ca nu vad nici un ticker.

Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    458
    Nu am reusit sa imi pun ticker-ul desi am incercat azi.
    Miruna are un anisor si 4 luni implinite ieri. Cu ea sarcina a fost o bucurie, nu greturi, ameteli sau mai stiu eu ce. Singura problema a fost ca nu m-am dilatat eu la nastere si a trebuit sa fac cezariana. De aia sunt un pic ingrijorata acuma, dar sper ca totul o sa fie ok. Deabea astept sa merg la doctor si sa ma linisteasca.
    Vad ca la bebe 2 nu ii plac cerealele cu lapte, desi in prima sarcina am mancat ca sparta, chiar si noaptea.

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Sa va traiasca,am si eu o nepotica pe nume Miruna,frumos nume...eu am nascut-o natural pe Amalia,am avut unu travaliu de 8 ore,cand ma gandesc ce ma asteapta iar,uffff
    Sper sa nu ai probleme si sa decurga totul bn.

Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    458
    da multumesc la fel iti doresc si tie. eu am stat in travaliul de la 6 dimineata pana la 18 cand au decis sa ma opereze pentru ca ne chinuiam amandoua. Se zice ca la a doua sarcina nasti mai usor, sper sa fie si cazul tau. Trebuie sa fim optimiste si sa ne gandim la clipele in care ne vom tine buburuzele in brate.

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Da Simona cu siguranta asta e cel mai important,ma rog oricum sa fie totul bn pana la capat,ca vad ca azi nu e una din cele mai bune zile pt mine,mi-e rau de dimineata...cred ca cel mai mult mi-e frica de faptul ca sunt intr-o tara straina,iar medicii de aici nu sunt asa de straluciti.
    La prima sarcina nu am facut epidurala,nu ma incanta ideea acului intre vertebre....cred ca si acum daca e totul ok o sa nasc tot natural.

Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    458
    Buna dimineata
    da ideea cu acul in coloana nici pe mine nu m-a incantat..dar stii ca nici macar nu imi aduc aminte aceasta parte...adica nu am simtit nici o durere..ca erau durerile nasterii mult mai puternice si nu am avut timp sa reactionez..iar cand si-a facut efectul anestezia simteam o usurare enorma. Bineteles sa nu iti povestesc cum a fost dupa ce a trecut efectul anesteziei..ca aveam impresia ca toate matele o iau la vale cand ma miscam de pe o parte pe alta.
    Iar cu medicii draga mea sa stii ca nici aici unii nu sunt prea straluciti..acuma depinde de noroc..ca banii oricum ii dai. Uite de exemplu cand am nascut eu, era o tipa care facuse cezariana inaintea mea si la care dupa vreo 6 ore i-a murit bebele...si au descoperit ca saracutul nu avea plamanii dezvoltati, si lipsa o camera la inimioara..lucru care ar fi putut fi descoperit in timpul sarcinii si actionat in consecinta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari