Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nicoteodor's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.01.2009
    Postari in forum
    33
    cum putem preveni aparitia vergeturilor? eu am deja cateva si nu am fost insarcinata(imi propun)ce creme folositi?

Floricica Nou Venita cristina97's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2009
    Postari in forum
    25
    Poti preveni doar evitand sa te ingrasi ft repede! daca esti gravida gasesti in farmacii o gama variata de creme dedicata gravidutelor care vor prevenii aparitia vergeturilor. Incerca cu uleiul de migdale este ft bun!!!

Floricica Nou Venita nicoteodor's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.01.2009
    Postari in forum
    33
    merci, voi cauta in farmacii

Floricica Avansata rosedrop's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.08.2009
    Postari in forum
    2.052
    buna fetele eu folosesc crema de la aslavital antivergeturi..sunt la inceput nu stiu sa spun daca e buna sau nu.

Floricica Novice princessmona's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.09.2009
    Postari in forum
    341
    Buna rosedrop .... felicitari ptr [bebelus].... !!! te pup .
    Incearca creme cu ulei de masline si vitamina A .

Floricica Veterana mimo's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2009
    Postari in forum
    14.216
    Draga Nico,
    eu folosesc o crema nemteasca- se gaseste in farmacii - care se cheama Bubchen. E speciala pt gravide. Problema e ca daca esti predispusa la vergeturi le faci oricum, indiferent d ce creme sau uleiuri ai folosi.

Floricica Nou Venita irinaelenab's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.09.2009
    Postari in forum
    4
    Buna fetele! Eu am folosit in timpul sarcinii Rilastil. O recomand tuturor. Eu sunt predispusa vergeturilor si nu prea credeam in efectele acestei creme. Dar va spun ca s-au atenuat cele vechi iar in plus m-a protejat in timpul sarcinii si nu am facut altele. Uleiul de migdale nu a avut nici un efect... Problema e, ca e cam scumpa: 45 euro.

Floricica Novice yonaindra's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2009
    Postari in forum
    354
    salut ! Eu momentan folosesc o lotiune si un balsam nemtesti, cu migdale si unt de shea insa nu stiu daca sunt prea grozave, vom vedea. sunt oricum predispusa la vergeturi insa sper sa nu iau foarte mult si brusc si in greutate ca sa am probleme. Va recomand insa cu toata increderea untul de cacao. Face minuni folosit zilnic. Este recomandat chiar si pentru cicatrici postoperatorii . Eu am folosti unul de la Palmer's si a fost super. intentionez sa-mi mai iau.

Floricica Nou Venita misulicatl's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2009
    Postari in forum
    2
    Buna,o crema buna pt vergeturi este DR FISHER, se gaseste in farmacii ,prietena mea a folosit-o si nu are nici o urma de vergetura,si avea o burta...........mare..si eu o folosesc pt ca si eu sunt graviduta in 21 saptamani.

Floricica Debutanta lery's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    eu nu am folosit cv special pentru vergeturi pur si simplu crema hidratanta de corp si nu am facut vergeturi deloc

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers

Floricica Nou Venita liana25's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    1
    buna,
    sunt noua pe forum. sunt in 17 saptamani de sarcina. as avea 2 intrebari:
    1.sambata ma duc la eco. oare se vede daca e baietel sau fetita?
    2.ce crema este cea mai buna pt vergeturi?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari