Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita catalina_200574's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    16
    Sunt insarcinata in 35 de saptamani si de aproximativ 3 saptamani mi se umfla picioarele de la glezne pana la degete si ma si cam dor cand imi fac masaj. Stau cu ele ridicate mai sus decat corpul, am redus sarea ce sa mai fac?

Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    Ai fost la doctorul tau sa-i comunici ce patesti? Poate iti da el un sfat care te poate ajuta. O fi si din cauza sarcinii si probabil de aceea ti se umfla. Multa sanatate iti doresc.

Floricica Nou Venita c.gabriela89's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2011
    Postari in forum
    4
    si eu am 2 luni si deja mi se umfla picioarele.oare sa fie din cauza ca stau pe scaun toata ziua la serviciu?

Floricica Nou Venita ancuta.25's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2011
    Postari in forum
    1
    Si eu patesc acelasi lucru. Dar de cand am intrat in prenatal ma odihnesc mai mult si nu mai am atat de multe probleme cu picioarele sau cu spatele. Insa ce ma deranjeaza este o durere in partea de jos a burticii mai ales cand merg mai mult de 10 min. Voi stiti cumva care ar fi problema?

Floricica Nou Venita Anyared's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2012
    Postari in forum
    39
    O data ce va confruntati cu picioare umflate in timpul sarcinii, este foarte greu sa mai dea inapoi pana in momentul nasterii. Oricum exista cateva remedii pentru atenuarea senzatiei de oboseala la nivelul picioarelor si dezumflarea lor.

Urmatorul articol v-ar putea ajuta cu mai mult einformatii: Picioare umflate in timpul sarcinii: cauza si efecte | Ce inseamna sa fii mama?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari