Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

Lucruri stupide pe care le-am facut cand eram insarcinata

Pe langa faptul ca devenisem o plangacioasa (plangeam si la reclame), mai eram si o aiurita atunci cand eram insarcinata. De felul meu sunt o tipa organizata si atenta, nu prea patesc chestii de "Dorel", insa in timpul celor doua sarcini am ars mancarea de nenumarate ori, am uitat fierul in priza de 4 ori, nu am fost atenta cand traversam si era sa fiu calcata de masina de 2 ori, am uitat sa pun capacul blenderului si am facut bucataria rosie de sus pana jos (aveam pofta de un smoothie de capsuni) si multe alte chestii pe care acum nu mi le mai amintesc.

E cunoscut faptul ca in timpul sarcinii femeile capacitatea de concentrare se diminueaza si stiu din povestile prietenelor mele ca nu am fost singura care a facut prostii cand eram gravida. Voi va mai amintiti ce lucruri stupide ati facut in timpul sarcinii?

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Eu eram foarte impresionabila si plangeam din orice. Imi amintesc ca odata am plans de m-am umflat pentru o prostie legata de zugravitul camerei in care urma sa doarma Sanziana. In plus, scapam lucrurile pe jos, eram foarte neindemanatica.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Daaaa, faza cu neindemanarea cred ca se aplica tuturor viitoarelor mamici.Cred ca cea mai mare stupizenie pe care am facut-o a fost la prima sarcina, cand, afland ca voi fi mama de baiat, am reactionat ciudat, pentru ca eu imi doream fetita! Am plecat de acolo trista si am si plans oleaca pe strada:)) Imi vien si acum sa rad de reactia mea iesita din tipare!

Floricica Nou Venita Ralu1983's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2013
    Postari in forum
    217
    Eu sunt foarte, dar foarte neindemanatica! Imi scapa totul pe jos si ma si enervez ca imi este foarte greu sa ma aplec sa ridic obiectele cazute...dar normal ca tot ma aplec ca doar nu o sa-mi astept sotul cand vine de la serviciu sa ridice tot ce am scapat in cursul zilei:):):)

Asa ceva flagrant de care sa imi amintesc nu imi vine acum in minte, dar revin daca e ceva:)

O zi buna.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari