Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita AnamariaMatei's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38

Greutate in sarcina

Sunt insarcinata in 10 saptamani si nu am luat in greutate.E vreo problema?

Floricica Avansata Mari.P418's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2013
    Postari in forum
    1.822
    Absolut nici o problema, ba din contra, abia cand vor venii lunile cand se vor aduna kg sa ai unde le depune :). E aici pe sait un calculator de greutate sa ti faci o idee nu o lua chiar de bune depinde de metabolismul fiecaruia.

floloredana
    Guest
    Nu e absolut nici o problema.Eu la inceputul sarcinii chiar scadeam in greutate..apoi treptat am luat cate putin..ba mai stagnam,ba mai urcam.Dupa 15 saptamani..pot sa zic ca se vedea putin la cantar.Acum am cu aprox 3.5kg in plus.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Nu este problema vei lua din luna a 6 cel mai mult eu per total la prima sarcina am luat 23 kg iar la a doua 5 kg))

floloredana
    Guest
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    Nu este problema vei lua din luna a 6 cel mai mult eu per total la prima sarcina am luat 23 kg iar la a doua 5 kg))

5 kg la a doua..norocoasooooo.ai descoperit vreun secret?

Floricica Nou Venita roxyb's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2013
    Postari in forum
    64
    Citat Postat de floloredana Vezi mesajul
    5 kg la a doua..norocoasooooo.ai descoperit vreun secret?
    floloredana sa stii ca numarul de kilograme scade de la o sarcina la alta.de exemplu la primul copil am luat 17kg,la al doilea 15kg,iar la al treilea doar 10.acum depinde si daca sunt probleme in sarcina,stres si altele ceea ce impiedica acumularea lor

princess
    Guest
    Si eu am scazut in greutate in primul trimestru la ambele sarcini, iar la final la prima aveam cu 12 kg in plus si la a doua doar 6 kg. Sanatoase sa fim noi si copiii, kg sa fie ultima noastra grija (sau ma rog, cam pe acolo:)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari