Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata radumaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2009
    Postari in forum
    1.934
    pe fetita mea am simtit-o la 14 saptamani....dar acum intru in 18 saptamani si de 3 zile nu o simt....imi fac griji....voi ce parere aveti?

Floricica Nou Venita oanacuburtica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2009
    Postari in forum
    10
    Eu am simtit prima oara pe la 16-18 saptamani, nici nu-mi mai amintesc bine. Oricum, bebe e asa de mic si are asa de mult spatiu la dispozitie incat sunt sanse foarte mici sa simti cand se misca.
    Se spune ca femeile la prima sarcina simt mai tarziu bebe miscandu-se decat femeile la o sarcina ulterioara, in primul rand pentru ca nici nu poti stii exact cand se misca bebe si cand se misca altceva la tine in burta ;)

Sfatul meu e sa nu-ti faci griji. Tine sub control orice secretie iesita din comun. Daca e ceva anormal, vorbeste cu doctorul.

Bafta si sanatate!

bb1
    bb1 este offline.
    Floricica Nou Venita bb1's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2009
    Postari in forum
    40
    la 16 saptamani si 6 zile l-am simntit prima data. Adica acum vreo 3 ore. Sunt fericita!
    Am zis "L-am simntit" pentru ca asa simnt. Simnt ca e baietel

Floricica Nou Venita ralucaonigas's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2009
    Postari in forum
    6
    eu l-am simtit prima data la 18 saptamani si mi-am dat seama ca el a fost pentru ca dupa exact 4 zile dupa a incetat raul de dimineata.

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.581
    eu l-am simtit prima data pe baietelul meu la 16 sapt si cateva zile!nu am simtit acei fluturasi ci niste mici lovituri de cateva ori in acelasi loc!a fst o senzatie unica!
    acum deja face tumbe si am o burtica miscatoare!

Floricica Nou Venita milioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.2009
    Postari in forum
    12
    Eu am simtit-o pe fetita mea prima data la 18 saptamani de sarcina...cam asa...

Floricica Nou Venita nae_nedelea83's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2008
    Postari in forum
    15
    si eu am simtit pe bebe miscandu-se la 16 saptamani

Floricica Nou Venita nae_nedelea83's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2008
    Postari in forum
    15
    Mamici de constanta unde mergeti sa nasteti si ce doctori aveti?Eu merg la d-na dobre de la sp. militar da nu sunt prea lamurita de ea.Voi stiti ceva de ea cum se comporta la nasteri daca vine la orice ora sa asiste la nastere?Va pup si va doresc sarcina usoara.

Floricica Nou Venita crystynyka's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2009
    Postari in forum
    3
    buna fetelor,sint si eu graviduta in 13 saptamini si mai am un baietel de 8 ani.

Floricica Nou Venita crystynyka's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2009
    Postari in forum
    3
    si eu am nascut tot cu dinsa

Floricica Cu Vechime giovy's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    buna fetelor!eu am simtit-o prima data la 17 sapt si eram cam speriata ca nu mai misca dar la prima sarcina misca mai tarziu.acum am 41 de sapt dar nu vrea inca sa vina pe lume;de miscat misca f. mult.sarcina usoara va doresc la toate!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari