Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sweetbaby's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    12
    Buna butici,

desu sunt si am fost intotdeauna o persoana slaba,am destul de multe vergeturi pe fund si coapse si tare mi-e frica sa nu fac si pe burtica.

Voi ati reusit sa preveniti aparitia lor?

Floricica Nou Venita rebelicsa's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.08.2007
    Postari in forum
    201
    am incercat pana acum cu o crema nu tocmai ieftina. se pare ca daca esti predispusa la asa ceva faci oricum. hidratarea pielii e mai bine sa se faca din interior, adica... hrana sanatoasa (multe fructe si legume, apa plata cat cuprinde). in rest, pe piele incep sa cred mai mult in cele naturiste decat in chimicale. aproape un milion pe luna si din luna a 8-a au inceput sa se vada... sau poate acum le obs eu.... uleiul de masline am inteles ca e f bun, daca te impaci cu unsoarea...

Floricica Veterana amelia_pitik's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    eu m-am uns de la 6 sapt de 2 ori pe zi,cu tot felul de creme hidratante..dar de la 7 luni mi-=au aparut vergeturile pe burta,de atunci mi-=a crescut burta tare..in rest nu mi-au mai aparut pe nicaieri,,dar pe burta sunt plina..poti sa te ungi la greu si sa iti apara cum au aparut la mine,sau poti sa nu te ungi si sa nu iti apara,depinde de organismul fiecaruia!

Floricica Nou Venita rebelicsa's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.08.2007
    Postari in forum
    201
    eu n-am pe burta dar vad ca se accentueaza pe solduri... ufff... mai rau e ca ramanem cu ele si mai mergem si noi la mare, ne mai dezbraca sotzii deh... in camera mai stingem o lumina, da pe plaja ce facem, urlam la soare???

Floricica Cu Vechime alexi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    5.480
    eu m-am dat cu o crema super.. pe burtica si pe sani nu am deloc, dar a aparut ceva pe fund, cred ca acolo nu am insistat destul.

Floricica Nou Venita sweetbaby's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    12
    Eu ma ung cu o crema de la Mustella dar mai mult ca sa fiu eu impacata ca macar am incercat...cred ca totul e genetic si nu cred ca o sa scap avand in vedere ca pe fund si coapse am de cand ma stiu...

Floricica Cu Vechime cristina1979's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2007
    Postari in forum
    5.182
    Si eu ma dau tot cu Mustella si vad ca pana acum nu mi-a aparut nimic...mai vedem

Floricica Avansata lauraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    eu m-am tot dat cu creme de tot felul din a 2 a luna si tot degeaba ,asa cum zicea amelia depinde de organismul fiecareia,eu m-am umplut de vergeturi pe sani pe burta si pe coapse si ma gandesc ca mai am inca 2 luni pana nasc,dar asta este,nu mai avem ce face,bebe sa fie sanatos

Floricica Cu Vechime alexi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    5.480
    si eu tot Mustella, folosesc si sunt incantata de ea.., multumesc Monicai pt recomandare.

julyforce2003
    Guest
    Imi poate spune si mie cineva de unde pot cumpara aceasta Mustella de care vorbiti, cam la ce pret? Sunt in sapt 7 si vreau sa incep sa folosesc creme...Mama mea a avut vergeturi dupa nastere...dar asta pt k nu a folosit nicio crema...:( Mi-e frica sa nu-mi apara si mie asa ceva....la numai 19--20 de ani...!!!

Floricica Novice abeer's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    554
    uite vad ca la farmaciile sensiblu o au..de fapt cam toata gama am vazut eu acolo...dar poti sa ai vergeturi si daca te dai cu crema, acum nu stiu o fi facand minuni mustela asta dar am prietene care s au cremuit toata ziua si tot au facut vergituri...eu zic ca tine de materialul genetic al fiecaruia si de alimentatie..si sa nu te ingrasi prea mult, adica sa te incadrezi in limitele normale...
    eu m am dat cu ulei de masline- l am considerat cel mai bun- si tot am facut pe ici pe colo, sper ca de acum sa nu mai apara.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari