Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita crenguta77's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2007
    Postari in forum
    2
    Sunt o noua utilizatoare a acestui forum, foarte interesant si util. Am 7 saptamani de sarcina si tare as vrea sa stiu daca produsele de curatenie gen Domestos, Cif, Ajax etc. imi dauneaza mie si ingerasului meu.

Astept cu nerabdare raspunsuri la acest subiect.

Va multumesc si va urez Sarbatori fericite cu multa lumina!

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    Bine ai venit Crenguta!
    nu cred ca dauneaza daca faci tu un pic curatenie in casa,doar daca lucrezi in mediul acesta si folosesti permanent produsele mentionate mai sus
    asta e parerea mea
    myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    Eu folosesc cam tot timpul manusi cand fac curatenie ,,am inteles ca nu e asa bine pt bebe ...tin minte ca am citit undeva ..Chiar imi aduc aminte ca scria intr-un articol ca daca iti faci unghiile si folosesti acetona ,,sa te speli pe maini imediat dupa...

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Ai dreptate Selena, nu zice nimeni sa nu mai facem curatenie, dar totusi trebuie mare grija la produsele chimice. Pe cat posibil poarta manusi si sa ai cat mai putin contact cu aceste produse, mai ales in ce priveste inhalarea vaporilor produsi de aceste substante.

Floricica Nou Venita craita's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.03.2007
    Postari in forum
    48
    se spune ca atunci cand faci curatenie sa folosesti obliga toriu manusi iar lucul(camera) sa fie f. bine aerisita.spor la treaba si nu va obositi pre mult!

Floricica Nou Venita crenguta77's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2007
    Postari in forum
    2
    Va multumesc pentru raspunsuri. Evident ca folosesc manusi de fiecare data cand fac curatenie. Ma interesa in mod deosebit daca vaporii produsi de aceste substante dauneaza. Sotul meu ma cearta de fiecare data cand sterg praful cu Pronto. Eu ma gandesc ca o data pe saptamana n-are ce sa mi se intample.
    Marturisesc ca ma bucur ca mi-am facut cont pe acest site. Sunt convinsa ca imi voi face o gramada de prietene.
    [pupici]

Floricica Nou Venita narcisa2007's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2007
    Postari in forum
    35
    Fetelor, sunt in 7 saptamani doar... si nu sunt in stare sa misc un deget de aproape o saptamana...dorm 3 ore cand ajung acasa de la serviciu si apoi cand ma trezesc zac fara sa pot macar misca un deget, nici sa mananc nu sunt in stare...Cat mai dureaza starea asta, pana misca bebe? Tare mult mi-as dori sa am pe cineva care sa ma ajute la curatenie...

Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    Asa am fost si eu cand aveam 7 ,,8 saptamani ,,dormeam non stop ,iar dimineata nu ma puteam trezi sub nici o forma .Dupa aia a fost un pic mai bine ,,,trebuia neaparat sa dorm dupa -amiaza dar parca aveam un pic mai multa energie ...Acum ,la 19 saptamani,,,de abia ma misc ,,am devenit iar "puturoasa" .Astept cu nerabdare sa mi revina energia de alta data ...

Floricica Nou Venita imperia's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2007
    Postari in forum
    193
    fetelor, nu stiam ca poate sa dauneze copilului si sarcinei toate produsele acestea.eu chiarlucrez in fiecare zi cu ele 12 ore pe zi aproape.
    ce s epoate intampla stiti?

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Cel mai bine intrebi doctorul. In cate sapt esti, Imperia?

Floricica Nou Venita imperia's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2007
    Postari in forum
    193
    habar nu am .eu intuiesc ca vreo 3 .nu am reusit s a ajung ink la doctor, este prea scump.abia cand vin in tara incep vizitele si cu siguranta toate analizele , asta ar fi cam peste 2saptamani si ceva.
    ultima data cand mi-a venit ciclu a fost incepand cu 11 iunie anul aceta si am citit ca la 2 saptamni de la ultimul cm, se realizeaza conceptia.deci, in afar de acele 2 saptamni, acu ar trebui s am vroe 3,sau...nu am inteles eu bine? sunt oricum cam confuza...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari