Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita crisuulina's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2012
    Postari in forum
    1

Nefericire Col uterin deschis si dureri de burta

buna!!!!!am o intrebare pentru viitoarele mamicii defapt am mai multe nelamurii.sunt gravidutza in 34 de saptamani si acum trei saptamnai am fost la ginecolog si mi.a spus ca am colul uterin usor deschis si mi s.a spus sa ma feresc ca sa nu am probleme dar eu sunt o fire mai energica si nu pot sa stau de exemplu cand ma ridic din pat ma ridic repede sau daca ma intorc de pe o parte pe alta o fac mai repede si uneori am dureri de burta jos credeti ca datorita acestor lucruri se poate intampla ceva copilasului meu?

mada_lyna
    Guest
    sunt oarecum normale durerile usoare. copilul apasa caci este greu de acum. trebuie sa fie mai mult un discomfort decat durere.

mada_lyna
    Guest
    dar dak ai colul usor deschis,stai si tu mai linistita. ca o sa ai timp s te a.giti dupa ce nasti.pup

Floricica Nou Venita delia100's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2012
    Postari in forum
    120
    E normal sa te doara fiindca daca bebe e pozitionat cu caputul in jos apasa acolo.Avind in vedere ca ai colul deschis incearca sa nu faci efort daca vrei sa mai stea bebe ceva timp in burtica!Nastere usoara!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    "Faptele mamei in timpul sarcinii pot afecta fatul?". Raspunsul meu la aceasta intrebare este DA. Sunt mamici care consuma alcool , cafea , fumeaza in exces si cu siguranta in urma faptelor lor afecteaza bebelusul. Asculta sfatul medicului si ferestete de efort , stai linistita , relaxeazate pentru siguranta bebelusului tau . Sarcina usoara si bebe sanatos !

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari