Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata lauraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    vio,tu poti merge si maine si la 4d dar nu stiu ce se va vedea acuma,mai stai o luna macar ca sa arunci banii pe degeaba si nu vezi nimica,acuma e prea putin format sa poti intelege,e inca f mic/mica,oricum daca e baiat vezi mai repede,daca e pozitionat bine vezi pe la 13-14 sapt,la fetita nu stiu

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Am sa mai astept ce sa fac......nu am altceva de facut.....

Floricica Nou Venita maria77's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2007
    Postari in forum
    132
    Mie Doamna Chitescu(echografa) mi-a zis la 13 saptamani ca este baiat..Si asa a fost..Baiat de baiat:)))

Meseriasa

Floricica Avansata lauraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    sa va traiasca bebelasul si sa-i dea Dumnezeu sanatate si tot ce e mai bun pe lumea asta

Floricica Nou Venita cristidog's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    238
    SI EU M-AM PROGRAMAT PE 13.12.2007 LA 4D. VOI AVEA 22 SAPTAMANI ATUNCI. INTREBAREA MEA ESTE DACA BURTICILE DIN C-TA AU FOST LA DNA. LUTESCU IOANA DE CURAND, CAT COSTA? CRISTINA

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    ti-as fi raspuns cu mare placere daca as fi stiut, dar nu am fost la ea niciodata. dar am auzisem ca ar fi in jur de 300lei o echo 4d.

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    la Dr. Iosup am fost si eu acum 2 ani de zile la echo si intr-adevar este un om deosebit. Vb. f frumos si explica foarte bine.

Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    238
    am fost astazi la 4D la cabinet dna carmen ciufu - 22 saptamni. a costat 280 ron si am primit acasa filmulet si poze pe un CD. eu sunt un pic ingrijorata in ceea ce priveste frecventa cardiaca. a facut trei masuratori si au iesit 161, 159 si 149 batai/minut. a stat putin in cumpana-e tahicardic? apoi a incercat sa ma asigure ca e normal sa fie bataile mai mari acum cat e in formare-am inteles ca la oameni ar fi normala o frecventa de 80-90 bpm,insa la bebelusi e ceva mai mare.nu stiu insa care e limita maxima in care se incadreaza puii.
    daca aveti si voi rezultatul acestei masuratori, va rog sa-mi spuneti cat v-a iesit.
    multumesc.
    cristina

Floricica Nou Venita marianda's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2007
    Postari in forum
    132
    Buna seara.eu am facut eco 3d-4d la 22 de saptamani ca e mult mai bine si atunci se recomanda ca se vede cel mai bine sexul,dezvoltarea copilului,organele interne,etc. la ritmul cardiac mi-a spus doctorul ca e normal adica e mult mai crescut la bebelusi decat la un om,nu te speria.daca erau complicatii iti spunea ca are ceva probleme cu inima.pe mine m-a costat 230ron la clinica eva din brasov,doctorul anastasiu.va pup

Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    238
    buna!
    da, ai dreptate, se pare ca puii mici au frecventa cardiaca un pic mai mare.
    m-am dus cu rezultatele 4d la medicul de familie si mi-a confirmat ca este normal sa fie mai agitat.
    ramane sa aflu si parerea medicului meu ginecolog saptamana viitoare- insa deja sunt linistita.
    pupici burtici

sof
    sof este offline.
    Floricica Novice sof's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2007
    Postari in forum
    443
    Cel mai bun ecografist este dr. Herghelegiu care intr`adevar lucreaza la medsana in Primaverii, dar si la un cabinet particular pe undeva prin Berceni.. Eu am facut eco morfofetala + doppler cu interpretare la dr. Dinu Alexandru (fost elev al dr. Herghelegiu) la Sanador din Victoriei si am platit in sapt. 22 de sarcina 380 ron + cd.
    Ritmul cardiac la fat este normal intre 140-160 bpm

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari