Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mami_de_baiat's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2013
    Postari in forum
    23

Exclamatie HELP! Trompe infundate

Am o prietena care a descoperit recent ca nu poate avea copii pt ca are trompele infundate. Acum face tratamente cu cocktail de antibiotice si nu mai stiu ce pastile injectate in trompe. Doamna doctor i-a zis ca trebuie sa dea primele rezultate in 3 luni de tratament, altfel nu se mai desfunda si nu are alta sansa decat sa faca fertilizare in vitro.
    Chiar nu se mai poate face nimic pana acolo? O interventie chirurgicala sau altceva? Ce sanse sunt sa ramana insarcinata sau sa pastreze o eventuala sarcina prin fertilizare?
    Astept cu nerabdare raspunsuri! Femeia iubeste foarte mult copiii si isi doreste cu disperare cel putin unul.
    Va multumesc!

Floricica Avansata Mari.P418's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2013
    Postari in forum
    1.822
    Daca a facut histerosalpinograma si a constatat ca are ambele trompe infundate ar putra face o intervenție laparoscopica dar trebuie discutat cu medicul eventualele riscuri.

Floricica Nou Venita mami_de_baiat's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2013
    Postari in forum
    23
    Multumesc mult!Nu stiu exact ce a facut, dar ii zic sa intrebe si de interventia laparoscopica. Da, are ambele trompe infundate.
    Multa sanatate!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari