Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Dragele mele burtici,

Precum v-am anuntat in comunitate, nu stiu sigur daca ati observat, o avem printre noi pe Raluca Onescu de la Faire Dodo cu care putem discuta despre garderoba pentru cele 9 luni. Ea ne-a scris deja 2 articole pe aceasta tema deja, le puteti citi aici:

A fi insarcinata nu inseamna a fi bolnava

Garderoba pentru 9 luni

si am mai primit inca unul acum de la ea , abia astept sa il pun sa il cititi si voi .

Va asteptam in cadrul acestei zone, nu doar in acest subiect sa veniti cu intrebarile voastre, Raluca va fi incantata sa va raspunda. La fel asteptam si parerile voastre, sugestiile sau propunerile in vederea unor noi articole.

Va pup si sper ca aceasta zona sa va ajute in aceasta perioada [floare galbena]

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Ce draguuut!
    Eu abia astept sa citesc sfaturile Ralucai si poate burticile vor fi incantate sa deschida un subiect (in aceasta categorie) in care sa ne arate, prin fotografii, tinutele lor "de top".
    Intotdeauna mi-au fost dragi gravidutele in general si cele care au grija de ele si de tinuta lor in mod special. Asa ca o sa-mi faca mare placere sa urmaresc subiectele de aici.

Moderator Floricica Nou Venita ralucaonescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Buna
    Sa nu fie oare nicio graviduta interesata de cum ne imbracam? ..sau sa fie un pic de ...sfiala sa punem intrebari..din experienta de la magazin, stiu ca foarte multe gravidute se plang ca nu prea au de unde isi cumpere hainute, cumpara la voia intamplarii..nu stiu ce sa cumpere...sunt aici sa mai dezleg din "sireturile incurcate" din garderoba pentru cele 9 luni minunate..
    Daca articolele din cadrul sectiunii de moda sunt scrise pt a forma o idee generala, aici putem vorbi punctual ...deci.....

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    pentru mine personal problema a inceput din luna a 6-a de sarcina, cand hainele vechi nu ma mai incapeau sub nici o forma iar alegerea unei tinute adecvate business mi se parea dificila;

imi pare rau ca, acum 2 ani nu am stiut sa caut pe un forum sprijin, precum cel pe care-l oferi in consilierea viitoarelor mamici, privind alegerea unei garderobe adecvate pe un forum.

insa voi urmari cu interes discutiile mai ales ca... cine stie... poate va mai veni un bebe putin mai tarziu

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    eu n-am avut probleme in acest sens... perioada de varf, ca sa zic, asa a fost vara... in plus am intrat in co din 15 iunie pana la 1 sept cand am intrat in prenatal, asa ca n-aveam nevoie de hainute pt serviciu... oricum, vara fiind, am gasit o sumedenie de rochite si pantaloni cu banda elastica in talie, bluzite etc... chiar mi-a placut perioada respectiva

Floricica Nou Venita clau_sarbu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    3

Floricica Nou Venita clau_sarbu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    3

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Ganduri bune..asa este ..vara e mai usurel din punctul acesta de vedere,insa caldura ne omoara!! totusi, daca mergi la serviciu nu mai este chiar asa!poate fi mai dificil chiar!!
    DAr importanta este gandirea ..pozitiva, care ne ajuta sa trecem si peste caldura si peste frig!! Corect?

Floricica Nou Venita bizom oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    64
    eu sunt abea in a19- asaptamana de sarcina,dar am pus cateva kg si nu ma mai incap pantalonii.am o pereche de blugi cu talia joasa cu care merg peste tot.ii pot inchide ptr. ca bata se opreste sub burtica.cum ar trebui sa fie croiti ptr. a-i purta cu lejeritate si a-ti tine si de frig?(pantalonii)

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Din pacate te anunt ca nu vei putea purta jeansi sau pantaloni care nu sunt pt gravidute, adica cu croiala speciala pt burtica..si anume cu banda aceea care tine burta si care este cea mai recomandata, spre deosebire de pantalonii cu elastic, care pot fi ajustati pe masura ce burta creste..
    ...ultima varianta iti sugerez sa nu o achizitionezi, desi este cea mai economica (ii cumperi o data si iti vin pana la sfarsitul sarcinii datorita acelui elastic ajustabil ) dar
    1. te taie la burtica betelia care vine exact pe la jumatatea burtii
    2. nu avantajeaza pe nimeni din cauza croieli mari din partea de sus
    Sper sa-ti fie de folos sugestiile mele!daca te ajuta te poti uita in album ca postez niste poze cu modele de pantaloni..

Floricica Nou Venita bizom oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    64
    Multumesc pentru sfaturi.Cred ca o sa-mi fie cam greu sa gasesc pantaloni pentru gravidute.Nu stiu ca in orasul meu sa existe un asemenea magazin.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari