Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata nena's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    1.673
    Buna burticilor!

voi unde o sa nasteti la spital particular sau de stat?

ce pareri aveti despre conditiile pe care vi le ofera?

astept parerile voastre?

Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    1.673
    nici o burtica nu este pe aici?

cocolino12
    Guest
    buna nena..eu sunt deja la a doua sarcina si m-am decis sa nasc la particular...de ce??e lesne de raspuns..nu se compara conditiile de la stat cu cele de la particular..in toate aspectele...nu trebuie sa mai dai spaga..nu esti la mila asistentelor..sa iti faca un calmant..si multe altele..inclusiv igiena din spitale...

Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    1.673
    eu m-am hotarat sa nasc in baia mare la EUROMEDICA este un spital particular, intradevar ca costa dar isi merita fiecare banut....

Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    1.673
    buna nicoleta,
    si eu am aceeasi parere...am fost la o singura vizita in maternitatea de stat, a trebuit sa stau 3 ore pana am intrat la doctor(cu toate ca aveam programare), si asistentele asa urat vb
    in schimb cd am mers la particular s-a vazut diferenta de la primire....

cocolino12
    Guest
    da...asa e..adevarul ca spitalele particulare isi merita banii..pana la ultimul banut...

Floricica Cu Vechime redroserou's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Eu una imi doresc sa ajung sa nasc in alt oras la o clinica particulara, la mine in oras nu exista asa ceva...
    De ce in alta parte?
    Pentru ca as vrea sa pot sa ma bucur de venirea pe lume a micutei mele si nu sa fiu traumatizata...
    Si nici macr anu sunt pretentioasa, dar nu sunt in stare sa dau spaga sau sa ma rog de una sau de alta sa ma ajute...
    E mai simplu sa dau cat face si lumea sa se comporte normal...
    Asa gandesc eu....

Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    1.673
    Buna,
    sunt de acord 100% cu tine...
    merita sa ne bucuram de bebei nostri in fiecare zi..

Floricica Avansata izzabella's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    1.989
    nenea nu cred k exista vreo mamica care sa nu vrea sa nasca intr-un spital particular insa preturile de la unele spitale sunt mai mult decat exagerate, eu eram ferm convinsa k o sa nasc intr-un spital particular insa doctorul meu mi-a dat peste cap planurile asa k nu mai ramane decat sa ma conformez ca am sa nasc intr-o maternitate de stat insa in condintii umane, o sa imi rezerv o camera single si asa mai departe, adevarat ca la cat impingi in stanga si in dreapta te duce la 2000 de lei nasterea, insa cea mai ieftina nastere intr-un spital particular sare de 3000 de lei...

Floricica Cu Vechime redroserou's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Sa stii Izza ca o nastere de exemplu la clinica EVA din Brasov(clinica particulara)...nu e chiar exagerat.
    Costa 2000 RON nasterea naturala + epidurala si 2500 RON cezariana. Plus ca in pretul asta intra 6 zile spitalizare, masa si camere cu toaleta proprie cu un pat sau 2 in camere...
    Si daca mai esti si salariat si aduci adeverinta, platesti numai jumate din cost (aici trebuie sa ma mai interesez)...
    Oricum, 2000 RON nu mi se pare asa de mult pentru o clinica particulara si conditiile super....

Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    1.673
    Buna fetelor,
    Intradevar si unde o sa nasc eu la baia mare o nastere naturala e 2000 ron si o nastere cu cezariana este 2500 ron.
    plus ca beneficiezi de reducere de 50 % daca esti salariat.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari