Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Denisa_28's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.07.2013
    Postari in forum
    5

Nasterea la maternitatea din Ploiesti

Salutare mamici, burtici si bine v-am gasit! Sunt la prima sarcina si urmeaza sa nasc luna viitoare, prin cezariana, la maternitatea din Ploiesti Doresc sa stiu daca exista printre voi mamici care au nascut recent acolo si care imi pot impartasi din experientele lor. De asemenea, as dori sa stiu daca a nascut cineva prin cezariana cu doamna doctor Mihaela Marin. Cum a fost operatia? Cum a fost cusatura? S-a refacut frumos?

Va multumesc anticipat!

Floricica Novice alexandraene's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    500
    Denisa eu o sa nasc prin ianuarie daca totul decurge normal cu domnul doctor Mihalache Dan,tot in Ploiesti ,te astept sa-mi spui impresii despre spital si personal...optezi pentru rezerva sau o sa stai in salon cu alte 5 femei??

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    buna eu am nascut aproape acum 5 ani la ploiesticu doamna ursache si boeru,prin cezariana,a fost pelvian.conditiile sunt foarte bune,pesonalul de asemenea,plus ca daca dai stai in fata cum se zice.eu am stat la etajul 6,asa stau toate cele operate,iar cele care nasc normal stau la 5.copii nascuti la termen stau la etajul 5,prematurii la 6.sincer nu vas zice sa stati in rezerve pt ca in salon ai cu cine vb,nu te simti singura si multe altele

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si in legatura cu 5 femei ?nu,in salon pot fii si 9-10 femei.noi ne-am ajutat foarte mult intre noi

Membru inregistrat la
    01.07.2013
    Postari in forum
    5
    Multumesc pentru raspuns :) eu ma gandeam sa vorbesc cu doctora de rezerva, pt ca am inteles ca in rezerva ai tot timpul bebelusul si nu va mai fi dus in salonul de nou nascuti...ma gandeam ca m-as simti mai in siguranta stiind ca e tot timpul langa mine :P

Membru inregistrat la
    01.07.2013
    Postari in forum
    5
    Citat Postat de alexandraene Vezi mesajul
    Denisa eu o sa nasc prin ianuarie daca totul decurge normal cu domnul doctor Mihalache Dan,tot in Ploiesti ,te astept sa-mi spui impresii despre spital si personal...optezi pentru rezerva sau o sa stai in salon cu alte 5 femei??
    As opta pentru rezerva...dar in acelasi timp parca n-as vrea sa stau singura acolo...:P cel tarziu pe 20.11 voi naste, daca totul decurge normal :P te tin la curent :)

Floricica Novice alexandraene's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    500
    Citat Postat de Denisa_28 Vezi mesajul
    As opta pentru rezerva...dar in acelasi timp parca n-as vrea sa stau singura acolo...:P cel tarziu pe 20.11 voi naste, daca totul decurge normal :P te tin la curent :)
    Si eu asi opta pentru rezerva cu bebelusul,peste 3 saptamani o sa vizitez spitalul si o sa vad cum arata tot pe acolo.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari