Ultimele discutii din forum
    cocolino12
    Guest

Mamici Medlife, cap.17

bine v-am gasit la nou capitol<br />
    doresc tuturor mamicilor bebelusi sanatosi si voiosi<br />
    Incep cu zicala,,Cele rele sa se spele,cele bune sa se adune!" si sper ca acest capitol sa fie insotit doar de ganduri bune<br />
    <br />
    ...iar pt si cine are chef sa scrie rautati sa o faca in alta parte, deschidem unul special<br />
    <br />
    va pup pe toate cu drag

Floricica Senior millie's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2008
    Postari in forum
    2.671
    Bun inceput Nico.
    Multumim si subscriu- numai (de) bine in noul capitol.

Eu inca mai scriam ratacita prin cap 16 :))).

Floricica Senior millie's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2008
    Postari in forum
    2.671
    O zi cu soare tuturor, ne pregatim si noi de masa.
    Pupici

Floricica Avansata anadel's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2008
    Postari in forum
    1.913
    Dragi mamici, bun venit in noul capitol!!
    Intrucat puiutii nostri cresc - sa dea Dumnezeu sa fie sanatosi in primul rand - cred ca vine timpul sa ne antrenam pentru spus povesti. Asa ca as vrea sa incep prin a va spune o poveste care pe mine m-a impresionat in copilarie intrucat nu o intelesesem si tot ce nu intelegeam imi propuneam sa retin pentru a-mi explica mai tarziu.

A fost odata un imparat care avea un frizer. Insa imparatul era de fapt chel si isi punea peruci, pe care frizerul le aranja. Intr-o zi frizerul a aflat secretul imparatului si a fost dat afara , amenintat fiind ca daca va spune cuiva i se va taia capul. Cum omul nu putea tine secretul, vezi Doamne voia sa spuna si altora - s-a dus la un intelept sa-i spuna ce sa faca. Acesta l-a sfatuit sa faca o groapa in padure , si sa se duca acolo si sa strige cat poate "Imparatul nostru e chel, n-are par pe cap, imparatul nostru e chel!!!". Frizerul asa a si facut. A facut o groapa, a tipat cat a putut, si dupa ce s-a "racorit" a astupat groapa.
    Dupa ani de zile pe locul respectiv a crescut un copac si trecand pe acolo un ciobanas si-a facut un fluier din lemnul lui. Insa cand sa cante ce s-a auzit???!!! Din fluier ieseau cuvintele "Imparatul nostru e chel, n-are par pe cap, imparatul nostru e chel!!!"

Ceea ce s-a intamplat nu mai are importanta, va las pe voi sa desprindeti morala!
    Cred ca puiutii nostri merita sa traiasca intr-o lume buna, iar o lume buna nu exista fara principii morale!!! Sper ca voi, ca si mine, doriti sa va educati copiii in acest spirit!

Floricica Avansata oana_r's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.02.2007
    Postari in forum
    1.791
    Bine ne-am regasit in acest nou capitol. Anadel, f. frumoasa povestea.

Membru inregistrat la
    28.10.2008
    Postari in forum
    1.913
    Mie-mi spui!! am tinut-o minte cativa ani pana s-o pricep. Eram prea mica atunci cand am citit-o ca s-o si inteleg!

Membru inregistrat la
    28.10.2008
    Postari in forum
    1.913
    Cam cu un an inainte de a -l concepe pe Nicho am inceput sa cumpar carti de povesti si-i ziceam sotului: uite, le cumpar pentru grafica, sunt superbe!!! dar nu mai aveam rabdare sa ma introduc in lumea celor mici. Ce frumoase sunt povestile!

Membru inregistrat la
    01.02.2007
    Postari in forum
    1.791
    Asa e

Membru inregistrat la
    28.10.2008
    Postari in forum
    1.913
    Oana, ati mai fost la homeopat? Voiam sa te rog sa-mi dai si mie datele lui de contact, daca se poate. Nu am nevoie acum, dar cine stie???

Membru inregistrat la
    01.02.2007
    Postari in forum
    1.791
    Pe 25 luna asta avem programarea. Imediat iti trimit. Eu am fost prima data la el acum 7-8 ani, si este foarte bun. Pe vremea aia nu aparea decat prin revistele gen Formula As, dar pot sa-ti spun ca e una din persoanele caruia ii datorez faptul ca am reusit sa o am pe Ligia.

Membru inregistrat la
    28.10.2008
    Postari in forum
    1.913
    Extraordinar!! Eu intelesesem ce e pentru copii. E si pentru copii si pentru adulti? Scuze de intrebare, dar nu am fost niciodata la un homeopat, slava Domnului nu a fost nevoie, dar vreau sa iau in considerare aceasta alternativa pe viitor! Plus de asta , am 2 prietene ai caror copii au probleme si cred ca le-ar ajuta si pe ele un consult.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari