Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anav's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2013
    Postari in forum
    6

Sunt insarcinata?

Buna ziua ,

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine , eu am un ciclu menstrual la 33 de zile in decembrie mi-a venit pe 17 iar acum trebuia sa imi vina pe 19 , dar nu mi-a aparut nici pana acum adica pana pe 27.01.13.Am facut un test pe 24 si mi-a iesit negativ . nu am nici un simptom doar ca atunci cand ma ating pe sfarc ma doare asa putin mai mult ca un disconfort si mi-au aparut si niste bubite asa ca niste cosulete mici in jurul sfarcului . Credeti ca este sarcina sau nu ?

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    mai asteapta [putin si mai fa un test, daca este negativ e cel ami probabil o dereglare hormonala.....daca stii ca ai mai avut asa intarzieri inseamna ca ceva nu este in regula si ar trebui sa consulti un medic1daca nu mai poti astepta mergi la un laborator de analize si mai repeta testul de sarcina,de data aceasta din sange si atunci vei si sigura daca e sau nu sarcina

Floricica Novice Kyimsyi's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2013
    Postari in forum
    327
    mai fa inca un test si daca tot negativ e,mergi la doctor sa nu fie o dereglare

Membru inregistrat la
    27.01.2013
    Postari in forum
    6
    ideea este ca tot incerc sa fac un bebe poate s-a lipit ceva :D

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    simptomele nu apar de egula in primele 2 saptamani sau poate chiar mai mult de la conceptie. embrionul e mic si corpul inca nu-l recunoaste. eu n-am avut nici un simptom in prima luna si jumatate. menstruatia imi intarzia cam o data la 3 luni asa ca nu aveam de ce sa-mi fac probleme. mai asteapta cateva zile, fa-ti alt test si oricat de slab s-ar vedea liniuta a doua si oricat de tarziu (eu am asteptat 20 minute pana a aparut a doua liniuta si deabia se vedea).
    mult succes!

Membru inregistrat la
    27.01.2013
    Postari in forum
    327
    anav sa speram ca e cu ochisori,iar in ceea ce priveste simptomele de sarcina am auzit si citit 100 de variante!asa ca la fiecare femeie este se pare diferit.sa ne tii la curent si sa auzim de bine:-)

Membru inregistrat la
    27.01.2013
    Postari in forum
    6
    da o sa va tin am zis sa mai astept pana vineri o sa mi-l fac vineri dimineata si daca nu iese oricum o sa ma duc la medic dar pe 12 .02 sa vad. ca din cate am citi sunt femei care au si 5 saptamani si nu les iese la test asa ca poate ma numar printre ele :D:D:D . Sa imi tineti pumnii :*:*:*:*

Membru inregistrat la
    27.01.2013
    Postari in forum
    327
    anav ce noutati ai?????ti-ai facut test?ai fost la doctor?

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Cosuletele in jurul sanului sunt de fapt glande producatoare de grasimi, numite Tuberculii lui Montgomery, care in timpul sarcinii devin mult mai proeminente, alaturi de vene foarte pronuntate pe suprafata sanului. Areola mamara se inchide la culoare. Aceste simptome apar destul de devreme in sarcina si sunt markeri clari ai noii stari. Eu le-am avut inca de pe la inceputul sarcinii, ca si majoritatea mamicilor.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Menstra poate intarzia si o luna jumatate, fara ca testul sa iasa pozitiv!!! Totul se rezuma la concentratia de hormon HCG in corp. Daca nu este destul de mare (sarcina prea mica, probleme sau intarzieri in dezvoltare ale fatului, sarcina molara), testul de sarcina nu o inregistreaza. Testul de sange este insa sigur.

Floricica Nou Venita luminel.nastas's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2012
    Postari in forum
    87
    fetelor am si eu asa o intrebare...o sa va povestesc poate ati intilnit cineva asa ceva...in august 2012 am ramas insarcinata..iar in decembrie mia murit baietelul..si am nascut la 5 luni un copil mort...acuma sunt intro delema si nustiu ce sa cred...am avut scurgeri de singe dupa nastre..multisor..dupa care sau intrerupt dar la o saptamina au inceput din abundent presupun ca e menstrutia...a durat 6 zile si sau terminat acuam mai a scurgeri din cind in cind si sunt de culoare intunecata..doc a spus ca tot e ok ..problema e in ceea ca am facut sex neprotejat la o saptamina si ceva dupa ce sa terminat...oare poate sa fi ramas insarcinata...am dureri de ovare si dureri parca inainte de ciclu,..dar si inca mici scurgeri de singe...ce spuneti..oare pot sa sper la ceva bun

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari