Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Ale21's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2011
    Postari in forum
    209

Sarcina sau dereglare din cauza medicamentelor?

Sunt destul de panicata din pricina faptului ca nu mi-a venit menstruatia.Trebuia sa vina prin 17-18, am facut un test de sarcina in 21 si a iesit negativ.Insa menstruatia nu a venit!Azi parca a inceput sa ma doara putin spatele, insa simt o presiune in sani...nu stiu cum s=o explic..am o fetita de 1 an si 7 luni, iar cand ii era foame simteam intepaturi si presiune incepand parca de la subrat , dar scurte, apoi venea laptele! Cred ca mamicile care au alaptat cunosc sentimentul.Aceeasi chestie si acum, acea presiune specifica.De mentionat ar afi ca am luat f multe medicamete in aceasta perioada, am probleme cu maselele si fug de dentist...am luat antibiotice si cam 4 pilule de Ibuprofen pe zi, sau chiar si noaptea cand ma trezeam de durere.Toate acestea in ultimele 2 saptamani.Nu ne dorim neaparat acum un copil, este cea mica, mie imi e tare greu toata ziua singura cu ea, mi-ar fi si mai greu cu 2, fara nici un ajutor.Am sunat la ginecolog ai mi-au zis sa merg sa-mi faca un test de sarcina la ei, apoi daca e cazul o ecografie...sper sa am azi timp sa merg, sunt asa multe schimbari pt noi, si sunt asa de obosita si derutata....si am luat atatea medicamente....revin mai tarziu, sa va spun daca am reusit ceva azi.Poate sunt mamici in situatii similare! sa fie intarzierea din cauza medicamntelor?....

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    eu zic sa mai faci un test....eu nu am avut simtome atat de repede cand am ramas insarcinata...tind sa cred totusi ca este o dereglare..si nu din cuaza medicamentelor neaparta ci si din cauza stresului pe care il descrii....cunosc sentimentul!Te asteptam cu mai multe detalii!

Membru inregistrat la
    28.04.2011
    Postari in forum
    209
    test am zis ca nu mai fac...merg direct la medic, sper sa ajung azi, inainte sa inchida...testele sunt cam scumpe,30 de euro a dat sotul pe primul, si vorba aia, daca mai dau 30 sunt deja banii de cheltuiala pe 1 saptamana aprox.Avand in vedere ca lucreza numai el, si chiria e uriasa...ne uitam la fiecare cent.La medic am asigurare si e gratuit.Sincer, nici la fetita n-am avut simtome, de nici un fel.Dar am stiut ca sunt, ca era asteptata.Nu am avut nciodata greturi cu ea, sau alte chestii care le auzeam la celelalte gravide, pt mine totul era la fel, exceptand formele mele :P

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    atunci sper sa vii in curand de la medic sa ne spui daca este bebe sau nu...acum eu iti doersc sa fie asa cu va doriti voi....:))...pffff...c-am scumpe testele alea acolo!

Membru inregistrat la
    28.04.2011
    Postari in forum
    209
    Citat Postat de savuanamaria Vezi mesajul
    atunci sper sa vii in curand de la medic sa ne spui daca este bebe sau nu...acum eu iti doersc sa fie asa cu va doriti voi....:))...pffff...c-am scumpe testele alea acolo!
    Multumesc! Am fost la medic, mi-a facut si acolo un test, si tot negativ.huhh, rasuflu usurata! Deocamdata nu sutem pregatiti pentru inca un copil.Da scupe testele aici, n-am stiut, dar acum stiu pe viitor, pana la urma avem asigurari si beneficiem de multe gratuitati :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari