Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita DC2012's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2013
    Postari in forum
    106

Zambitor Ovulatie sau nu?

Buna fetelor! Am deschis acest subiect poate veniti si voi cu completari, cele care isi doresc un bebe si nu au posibilitatea din cauza dereglarilor hormonale.
    Eu sunt sub tratament cu duphaston, cate 2 pe zi. Am consultat cu medic endocrinolog si am facut analize, la care mi s-a descoperit progesteronul scazut sub limita intr-o perioada ( a 21 a zi ) cand trebuia sa fie cel mai ridicat. Dupa luni in care nu am avut menstruatie, mi-au aparut si chisturi la sani, (la ovare mi s-a spus ca sunt ok) si am facut tratament cu utrogestan 3 luni sa se regleze ciclul menstrual. Prima luna dupa tratament am avut menstra, dar urmatoarea din nou a lipsit.
    Dupa cum spuneam, am inceput cu duphaston de data asta care e tot un progesteron si e a treia luna. Astept sa termin, sa vina menstra si apoi as vrea sa merg sa fac o monitorizare ecografica sa vad daca am ovulatie, in ce zi se produce... Sotul meu si-a facut spermograma si i-a iesit ca are nr scazut de jucausi, a facut si el tratament, iar acum trebuie sa repete analiza.
    As vrea sa va rog care ati facut aceste monitorizari foliculare in ce consta si cum se face.. am inteles ca din 2 in 2 zile. Va astept sa vb despre aceste aspecte!

Floricica Nou Venita DC2012's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2013
    Postari in forum
    106
    Se pare ca nici una din voi nu vrea sa povesteasca...

Floricica Nou Venita DanyDi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2017
    Postari in forum
    30
    Sa stii ca sora mea a avut o astfel deproblema, s-a cinuit saraca 3 ani de zile sa ramana insarcinata, cu multetratatmente, insa nu a reusit asa usor. Dupa ce i-am recomandat medicul meuginecolog, a fost la control la dumnealui si i-a dat un alttratatment, ea si-a schimbat cumva si alimentatia si a reusit in final saramana insarcinata, acum are si un bebe sanatos. Succes!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari