Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita monix's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.04.2009
    Postari in forum
    226

Ovulatie fara mucus?

Buna,

Am si eu o nelamurire luna aceasta.In mod normal ciclul meu este intre 29-31 zile.Trebuia sa am zilele acestea ovulatia.Mucus cervical nu am, sunt uscata rau.In ziua 10 am avut contact neprotejat.Nu a urmat mucus pana azi( ziua 18 de la cm ).Este posibil sa fii avut ovulatie mai devreme si sa fi ramas insarcinata?Am si un chist endometric pe ovarul drept, am luat luna trecuta si antibiotic pt o klebsiella, oare o fii ovulatie intarziata?
    Astept parerile vostre.

Multumesc

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Pai daca vine menstruatia la 31 de zile, e foarte normal sa ai ovulatia in zilele 17-18.Ovulatia apare cu 2 saptamani inainte de menstruatie, deci in cazul tau ar fi la fix. Sanatate!

Floricica Nou Venita ioana98's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2009
    Postari in forum
    84
    In cazul unei femei sanatoase din punct de vedere genital ovulatia este insotita de prezenta mucusului cervical pentru cateva zile inainte, dar se poate ca mucusul sa fie atat de apos incat sa nu fie vizibil ...de aceea este importanta senzatia de umiditate provocata de mucus.

Floricica Nou Venita monix's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.04.2009
    Postari in forum
    226
    A cam trecut ( calendaristic ) perioada fertila si eu tot uscata sunt.Dimineata temp bazala era 36.6, in concluzie nici sarcina, nici ovulatie.

Multumesc mult de raspunsuri

Floricica Nou Venita ioana98's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2009
    Postari in forum
    84
    Daca va-ti masurat temperatura zilnic si nu a fost crestere termica, intr-adevar nu a fost ovulatie.

Floricica Nou Venita laryiubita's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2011
    Postari in forum
    4
    buna fetelor si eu astept sa ramin gravida

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari