Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mika_alesia's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2009
    Postari in forum
    1
    Suntem casatoriti de 7 ani insa bebe le lasa asteptat. Am facut tot soiul de analize, suntem bine insa bebe tot nu vine. La ultimele analize a iesit sa spermatozoizii sotului sunt ceva mai lenesi...oare asta sa fie cauaza, si daca da ce se poate face?

Floricica Nou Venita adriana85's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2009
    Postari in forum
    121
    treuie sa iti iei sotul laca fara nu se poate
    glumim, radem, dar treaba e serioasa...
    incearca in perioada in care esti la ovulatie sa de mai multe ori dar inainte de perioada fertila fa o pauza de cateva zile
    se zice ca daca lipseste contactul sexual o perioada calitate si nr. de spermatozoizi e mai mare....

Floricica Nou Venita adriana85's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2009
    Postari in forum
    121
    incearca sa iei si acid folic ....poate te ajuta cu ceva
    oricum rau nu iti face nici tie nici unui potential fat
    sau poate ca ar trebui intrebat medicul daca nu sunt ceva medicamente pt sot...

Floricica Nou Venita dana23's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2009
    Postari in forum
    1
    vreau si eu bebe dar nu se poate .am fost la filantropia in buc eu fiind din prahova si pacat de spital ca e occident daca doctorita gheorghe e nula.mi-a luat 200 in 2 minute si mi-a zis ca am infectie urinara .am facut analize si n-am avut nimik plus ca m-a si jicnit ''ca cine stie cu cine si pe unde ai fost si acum vi la mine.feritzi-va de ea ca am citit si pe net i s-a dus buhu cat de ''buna''este din toate punctele de vedere. natate usora gravidutelor si celor ce mai spera dumnezeu sa le-ajute!!!![bebelus]

Floricica Nou Venita elya's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2009
    Postari in forum
    2
    SI EU VREAU BEBE DAR SE LASA ASTEPTAT.

Floricica Nou Venita aurychy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2009
    Postari in forum
    1
    si eu vreau bebe[bebelus]

Floricica Nou Venita danimarcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2011
    Postari in forum
    1
    Cel mai bine ar fi sa consultati un medic, care sa va spuna mai apoi ce este de facut. Pentru cele dintre voi care sunteti din Bucuresti, vi-o recomand cu mare drag pe doamna dr. Ruxandra Dumitrescu.
    Pe mine dansa m-a ajutat sa raman insarcinata. Este o femeie extraordinara si un medic excelent.

Floricica Nou Venita Floriyale's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2012
    Postari in forum
    1

Even Miracles Take A Little Time

Si noi ne dorim, dar deocamdata nimic...sper sa apara minunea cat de curand posibil.

Lilypie - Personal pictureLilypie Trying to Conceive Event tickers

Floricica Nou Venita mad.ducu's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2012
    Postari in forum
    12
    si noi incercam de 2 ani:(... dar m-am confruntat cu mai multe probleme..prima data am avut un chist ovarian si m-am operat,apoi a trebuit pauza vreo 3 4 luni de zile sa nu raman, apoi am ramas in luna martie 2012 si in aprilie am pierdut sarcina:(...apoi iar a trebuit pauza 2 luni....si acum incerc iar sa raman dar nu vine:(...am un cm neregulat...27-31 de zile... si nu sunt sigura ca ovulez..am semnele ovulatiei -mucus egg, sensibilitate la mameleoane si km atat... si ma tine vreo 3 zile... s-a mai confruntat cnva cu asta?

Floricica Nou Venita iulya333's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    212
    Mad.ducu, incearca si cu teste de ovulatie cumparate din magazin sa iti afli ziua norocoasa. Si in paralel cu testele, masurarea temperaturii bazale, se zice ca dupa ovulatie la 24-48 ore aceasta creste si se mentine crescuta pe toata perioada sarcinii (daca e sarcina) sau pana la venirea cm-ului. Mult succes.

Floricica Nou Venita Bebelutz's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2012
    Postari in forum
    5
    Si eu vreau un bebe mic si scump! de 3 luni incerc cu testele de ovulatie si nimic....stiu ca nu e mult timp dar sunt f dezamagita....cd vad rezultatul negativ parca pica cerul pe mine. Cele 3 luni parca sunt 12....:(((

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari