Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita biancazu's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2009
    Postari in forum
    3
    Am adoptat o fetita dintr-un legan de copii in care traia in conditii inumane, am invatat-o sa mearga sa citeasca sa scrie, tot ce ar fi trebuit sa faca un copil de varsta ei (7 ani avea in momentul adoptiei). Nu stia nici macar sa mance singura. Acum cand a ajuns la maturitate am decis sa ii spunem ca este infiata si primul lucuru a spus ca vrea sa isi cunoasca mama, iar dupa ce a cunoscut-o pasul doi a fost sa isi faca bagajele si sa plece fara sa se uite inapoi, fara sa ii pese ca ne-a lasat singuri......Eu ce fac acum? Pt ca nu o pot forta sa se intoarca acasa

Floricica Nou Venita cata_blue's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2009
    Postari in forum
    3
    Din pacate iti inteleg durerea, pentru ca si noi am trecut prin aceleasi momente grele. Sora mea nu a putu sa aiba copii si cum faptul ca eu aveam o intraista din ce in ce mai tare si timpul trecea in defavoarea ei au decis sa adopte. La fel ca si in cazul tau,....baiatul la maturitate a plecat. Le-a reprosat surorii si cumnatului meu ca l-au luat pt interesee proprii sa aiba cine sa aiba gria de ei la batranete si atat, ca nu le pasa de el. Acum a emogrant in America si nici nu vrea sa mai auda de ei....

Floricica Debutanta jeje's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.09.2008
    Postari in forum
    1.192
    nu vreau sa te superi pe mine ,si nici sa te critic in aceste momente grele,dar parerea mea este ca ar fi trebuit sa ii spuneti de la inceput ca este infiata...voi i-ati distrus si ei toate gandurile cum ca voi erati parintii ei si nu cred ca o sa fie in stare sa va ierte prea usor...pt voi...singurul sfat este sa incercati sa mergeti la un psiholog,sau incercati sa discutati mult,sa va descarcati,nu incercati sa treceti singuri prin asta...e ingrozitor...ma scuzi daca te-am deranjat cu ceea c am zis.Eu ,daca nu puteam avea copii ,aveam d gand sa infiez unul si i-as fi zis din start ca este infiat...dar totusi nu ai niste acte de adoptie?chiar a putut sa se intoarca la cea care a parasito asa usor?iti doresc multa sanatate in primul rand pt ca e cea mai importanta iar in al doilea rand sa iti dea Dumnezeu putere sa intelegi ce se intampla si sa accepti daca nu poti schimba nimic...

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    A spus ca e majora si din pacate nu poate face nimic............poate cu timpul fata sa mai reflecteze asupra deciziei
    Imi pare rau si-mi dau seama cat suferiti...........Dumnezeu sa va ajute!

Floricica Nou Venita biancazu's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2009
    Postari in forum
    3
    va multumesc pentru gandurile bune... mai trist este ca nu vrea sa ne mai raspunda nici la telefon, nu vrea sa mai stie de noi de nici un fel. sotul meu spune ca sa mai asteptam un pic, sa o lasam sa se obisnuiasca cu ideea si poate isi da simgura seama ca noi suntem parintii ei de drept si cat de mult am ajutat-o...

Floricica Senior k.aurelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2008
    Postari in forum
    4.569
    Bianca, sper din suflet sa isi dea seama ca a gresit plecand la "parintii"(daca pot fi numiti asa) naturali si sa se intoarca la voi

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    sotul tau e intelept... cel mai bine pt ea este sa o lasati sa-si dea seama singura ca voi sunteti de fapt parintii ei... nu va trece mult si se va intoarce acasa
    multa rabdare si putere sa aveti sa puteti trece peste aceasta incercare!

Floricica Nou Venita simona14's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2009
    Postari in forum
    19
    Imi pare rau prin ce treceti,dar cel mai intelept lucru e ca voi sa asteptati.Stiu ca e greu dar timpul o sa rezolve totul.Ea acum e revoltata pe situatie si nu pe voi.Nu e usor lucru sa aflii ca esti copil adoptat.Cand va fi destul de matura o sa poata sa inteleaga.

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462

bafta!

Floricica Nou Venita bangela's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2008
    Postari in forum
    17
    draga bianca trebuie sa stii ca toti ne-am gandit in adolescenta sa fugim de-acasa,si unii dintre noi au si facut-o.dar nu cred ca aceasta fetita va putea sterge din inima ei momentele frumoase pe care le-ati trait in familie,dragostea cu care a fost primita in casa voastra,nu va uita mirosul pernei ei de-acasa,prima serbare de la scoala la care voi si nu altcineva ati fost langa ea.greseala voastra este ca ati lasat-o sa traiasca in minciuna,si o data cu aflarea adevarului probababil se intreaba ce anume mai ascundeti.dar cand viata ei va fi mai grea,la voi va cauta sprijin si tot pe umarul tau,care esti adevarata ei mama va plange.sunt si eu o mama de copil adoptat,si chiar in curand voi adopta si o fetita,si ca de la mama la mama eu iti doresc multa rabdare si intelepciune.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari