Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    E posibil sa fie tot raul spre bine. Am avut parte de atatea schimbari si obstacole saptamana asta, incat noua imagine a forumului chiar ar putea fi un lucru bun. :)

Floricica Nou Venita littlelory's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2009
    Postari in forum
    82

Vorbarie

Citat Postat de alina_popa_aly Vezi mesajul
    E posibil sa fie tot raul spre bine. Am avut parte de atatea schimbari si obstacole saptamana asta, incat noua imagine a forumului chiar ar putea fi un lucru bun. :)
    Heh, ai dreptate! Forumul vechi abia se tara si ne crea tot soiul de probleme! Suntem fericite ca avem in continuare un forum, in haine noi chiar! Eu sunt la fel de nefamiliarizata cu platforma, descopar chestii noi si eu!

Explorand, mi-am dat seama ce inseamna de fapt "Rep Power" ... era "Reputation Power" si se refera la steluta aia de sub datele postarii utilizatorului... Faceti click pe ea si vedeti care-i treaba!

Moderator Floricica Veterana maryann32's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    20.696
    Buna ziua
    E un lucru bun ca s-a facut si acest topic!

Mie personal nu imi plac schimbarile foarte mult in general, pentru ca ma obisnuiesc cu ceva si imi cere prea mult timp (pe care nu il am mai deloc) sa invat ceva nou...cel putin deocamdata...
    * Nu ma incanta nici infatisarea, iar faptul ca se poate scrie colorat, bolduit sau subliniat, poate fi important pentru cineva care are timp sa remarce felul cum este scris un mesaj....mie personal mi-e totuna, doar ca textul acum e mai mic, mai obositor de citit...
    * Iar combinatia de limba romana + engleza lasa de dorit
    * Afisarea varstei fara sa ne fi intrebat si pe noi daca dorim asta, mai ales ca facea parte din datele care am fi vrut sa fie confidentiale...e nepoliticoasa...parerea mea!
    Per ansamplu nu prea imi place...pentru faptul ca puteam comunica cu anumite persoane, fie doar de dragul conversatiei sau pentru a afla ceva ce ne intereseaza era foarte bun formatul celalalt....

Aaa si nu mi se pare ca merge mai usor...emoticoanele sunt la cateva click-uri...si alte chestii care efectiv iti iau timp sa le poti folosi....

Floricica Senior rally's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2009
    Postari in forum
    2.733
    Buna ziua!
    Ma bucur ca tineti cont si de opiniile noastre si felicitari pentru munca depusa, merge mult mai bine acum forumul.
    Acum, as vrea sa va transmit si eu, punctual, ce cred eu ca ar trebui imbunatatit
    1. De acord ca din punct de vedere vizual e mult prea sters si comun, de-abia astept sa prinda culori mai vesele
    2. Sectiunile din forum ar trebui sa fie mai clar delimitate si astfel mai vizibile
    3. Pozele de la avatar sunt prea mici si spatiul de la o postare prea mare
    4. Personal, mi se pare cam dificil de folosit zambaretii, prea multe clic-uri si pierzi prea mult timp
    5. Observ ca mi s-au stres cam 600 de mesaje, iar la topicul unde scriu eu, ”Prichindei Medlife”, au disparut pagini, eram pe la pagina 160 si acum e de-abia pagina 96...ma gandesc ca daca vrea cineva sa citeasca din urma nu mai intelege nimic...
    6. Ar trebui tradus si adaptat tot ce e in engleza, uneori chiar nu inteleg nimic si nu toata lumea stie engleza
    Cam atat, in mare...
    Va doresc ”spor la treaba”!!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Multumim pentru sugestii rally. Postarile care au disparut vor fi recuperate, cand s-a facut trecerea pe noua platforma a forumului s-au ivit ceva probelme insa postarile nu au fost sterse si vor aparea din nou.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    mai este o problema..eu am internet si pe mobil..mai intru si citesc..doar atat
    problema este ca acum numai apare numarul paginilor la subiecte..si imi este foarte greu sa citesc totul pana la ultima pagina..oare se poate face ceva?
    nu apare nici unde la afisarea pe mobil numerotarea paginilor la subiecte.
    Multumesc!

de data asta m-a pastrat logata....multumim!

Moderator Floricica Veterana maryann32's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    20.696
    Citat Postat de gabitzza Vezi mesajul
    Motivul pentru care am ales sa schimbam forumul a fost ca am primit in ultma periaoda foarte multe mailul in care ni se spunea ca forumul se incarca si merge foarte greu, asadar am ales o noua platoforma care sa faciliteze incarcarea mult mai rapida a paginilor. In ceea ce priveste designul acesta se va schimba treptat cu ajutorul sugestiilor si opiniilor voastre. Va contine si o parte din elementele vechi cu care v-ati obisnuit si pe care le-ati indragit (precum floricilele de la avatar) si va redeveni forumul "prietenos" pe care il stiati.
    In data ce vor fi rezolvate problemele tehnice care s-au ivit va prinde "culoare" si forumul.
    Multumim pentru intelegere, pentru sustinere si pentru ca sunateti altaturi de noi.
    Va rugam in continuare sa ne trimiteti feedback-ul vostru.
    OK, acum am citit aceasta postare, ma bucur daca se iau in considerare sugestiile, parerea mea era ca era bine de facut un chestionar si inainte, poate era mai usor de la inceput...
    Multumim!

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    ehe,..ce frumos este acum..se vede mare imaginea de la rpofil..multumim!

Floricica Senior cristela's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2009
    Postari in forum
    3.868
    Buna ziua!

Am cateva observatii, unele deja atinse de fetele care au postat la acest subiect inaintea mea, dar insist:
    1- culoarea aceasta gri este extrem de obositoare, imi creeaza efectiv dureri de cap, in afara de nota de impersonalitate si raceala pe care o lasa; noroc cu ticker-ele ca se mai da un pic de viata forumului;
    2- pozele de la avatar sunt prea mici, la fel si scrisul, este foarte obositor sa citesti ceva, chiar degeaba poti scrie colorat, aplecat, bolduit, etc.;
    3- ma deranjeaza ca nu mai apare orasul, chiar daca nu ma deranjeaza ca apare varsta;
    4- ma deranjeaza ca trebuie sa ne tot logam daca nu scriem o perioada de timp- eu cand intru citesc in primul rand postarile din urma, mai raspund, mai citesc, e obositor sa te tot loghezi, sincer;
    5 - mi-au disparut din numarul de postari- multe, plus cateva postari de ieri seara;
    6- sunt spatii mult prea mari intre ceea ce postezi si ticker-ele care apar la semnatura, ca sa nu mai vorbim cand dai reply la un mesaj, se lasa un spatiu foarte mare, se umplu pagini fara rost;
    7 - zambaretii/ emoticoanele apar in fata postarii, nu acolo unde dau click sa le inserez, trebuie sa le copiez de la inceput de unde apar, unde vreau ei sa fie postate.

Mie forumul in acest format mi se pare foarte-foarte obositor. Erau unele din fete chiar nemultumite si le inteleg cand spuneau ca nici nu le mai vine sa posteze ceva aici.

Poate ca sunt si avantaje tehnice si ca pagina se incarca mai usor, etc, dar sincer preferam sa arate la fel de "friendly" ca si inainte, ca tot e o combinatie romano-engleza la instructiuni.....

Floricica Senior cristela's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2009
    Postari in forum
    3.868
    Chiar, in sfarsit, pozele de la avatar se vad mai mari...e bine ca totusi se tine cont de parerile postate aici....

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Bineinteles ca tinem cont, forumul este pentru voi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari