Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior gratioasa's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2007
    Postari in forum
    4.976
    probabil ca-s gravidutze la fel de fercite ca si mine...azi am avut comfirmarea de la medic ca este intradevar bebe..dupa 2 sapt de iuncertitudine....ma simt extraordinar..si as vrea sa reusim sa purtam discutii pana in sapt 40...mai sunteti burtici de mai 2008???

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Buna Gratioasa ma inscriu si eu, tot in mai am sa nasc,termenul ar fi pe 8 mai!MAi asteptam si alte gravitutze ca stiu ca mai sunt mai multe!

Floricica Senior dianadulcica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.10.2007
    Postari in forum
    3.533
    Buna mamici! Eu inca nu am fost la medic ca sa imi confirme. Dar daca cele 2 teste de sarcina nu m-au mintit ...la sfarsitul lui mai ar trebui sa nasc. Maine o sa merg sa fac o ecografie si am sa fiu sigura. Ma bucur mult ca v-am gasit! Sper sa ne cunoastem mai bine.

Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Buna Diana si bine ai venit printre noi gravidutzele de MAI,multa bafta maine la dr sa vezi pe bb,sa vezi ce senzatie o sa ai de nedescris in cuvinte,te asteptam sa ne povestesti cum a fost!

Membru inregistrat la
    02.10.2007
    Postari in forum
    3.533
    Sper sa fie bine. Cred ca imi poate spune la ecografie cu certitudine ca sunt insarcinata, nu? Am niste emotii imense desi in sufletul meu stiu ca sunt insarcinata. Va povestesc cum a fost si sper sa ni se mai alature mamici de mai. Va doresc o zi minunata!!

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    salutare burtici,eu nu sunt de mai,ci de aprilie,tot pe acolo e.sarcina usoara la toate mamicile.va pup.

Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    NORMAL ca la eco sa ii spuna ca esti insarcinata sau nu,Diana!eu cand am fost aveam 6 sapt si 3 zile si s/a vazut perfect inimioara!multa bafta si sarcina usoara la toate gravitutzele!

Membru inregistrat la
    02.10.2007
    Postari in forum
    3.533
    Fetele am fost la ecograf. Mi-a spus dna doctor ca sunt gravida in 6 saptamani si 3 zile, ca se vede sacul gestational dar nu este vizibil embrionul. In poza se vede o bulina neagra dar taaare frumoasa mi s-a parut bulina asta. Data estimata pentru nastere este 30 mai 2008.
    M-a mai chemat peste 7 - 8 saptamani.
    In concluzie...ma pot numara printre burticile de mai.

Floricica Cu Vechime redroserou's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Buna fetelor,

Ma inscriu si eu ca viitoare mamica de mai...
    Am fost la eco si mi s-a confirmat ca estimata de nastere ar fi 21 Mai 2008....
    Va pupik si va doresc multa sanatate....

Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Diana ai avut la fel ca si mine 6 sapt si 3 zile.....huihihihi
    REDRO ce mai faci,cum te mai simti,cate sapt ai tu????
    VA pup fetelor si va urez o sarcina usoara!

Floricica Cu Vechime redroserou's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Buna fetelor,

Vio, sunt ingrijorata si cam speriata, eu am inceput tratament cu duphaston, no-spa iau si vitamine si acid folic....ca si uit randul cum si ce fel se iau... :))
    In rest, pe data de 5 oct am fost la eco si mi-a spus ca sunt in 7 sapt si o zi....maine o sa am 8 sapt...
    Mi-a spus si mi-a si aratat ca am hematom decidual....nu stiu sa va descriu mai mult...
    Sper sa fie bine....
    Va pupik

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari