Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anka10012007's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    67
    Azi m-a sunat sefa mea si mi-a zis ca este un post super tare si ca ar fi bine sa concurez si eu. Sunt foarte sigura ca as reusi dar Mario are aproape 5 luni si nu vreau sa-l las cu cineva. E prea mic si are nevoie de mine. Insa ma tenteaza si avansarea. Maine ma duc pe la sevici sa mai vorbesc cu colegii. Nici sotul nu este de-acord. Zice ca aduce acasa destui bani si nu ne trebuie altii. Voi ce a-ti face in locul meu?

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    eu nici nu m-as gandi sa las copilul cu cineva ,macar pana la un an ,m-ai ales ca nu se pune problema banilor

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Buna! Sfatul meu este sa incerci! M-am aflat si eu in aceasta situatie, mi s-a oferit un post in februarie, cand Maria nu implinise nici macar 1 anisor...stiam ca este micuta, dar am zis totusi sa incerc...desi toti cei apropiati au fost impotriva. M-am dus o perioada (aproape 2 saptamani) dar din pacate am renuntat pentru ca nu ma descurcam cu Maria si ma saturasem sa ma cert si cu cei apropiati, dar daca tie cei dragi iti sunt alaturi si crezi ca te vei descurca, incearca! Eu am regretat enorm ca a trebuit sa renunt la acel post, dar am considerat ca fetita mea este pe primul loc...si m-am convins ca era prea micuta ca s-o las cu parintii mei sau s-o duc la cresa. Deci sfatul meu este sa incerci, dar numai in cazul in care ai pe cineva de incredere cu care sa-l lasi pe Mario. Daca stii ca se ivesc rar astfel de ocazii, eu zic ca e pacat s-o ratezi. DAR Mario e foarte mic, mult mai mic decat era Maria mea...insa daca tu crezi ca te vei descurca, incearca! Depinde si de programul pe care l-ai avea...eu eram mult timp plecata si de aceea am renuntat. Multa bafta indiferent ce decizie vei lua. Pupici!

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    mie nu mi-e dor de servici,iar daca ma-s duce la munca mi-ar fi dor de pitika si pentru o jumatate de ora fara ea

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    nici eu nu as putea sa-l las pa david cu altcineva.eu as astepta pana laun an macar. ei sunt f mici si primul an de viata este ff important.

Floricica Debutanta cherry26's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.05.2007
    Postari in forum
    985
    si eu zic sa incerci!
    de ce nu, vezi dak poti face fatza si dak nu ti-e prea dor bb tau!
    au m-am intors la sv cand ptitk mea avea doar 4 luni si totul a fost in regula! bine ca am avut si noroc de o super bona care o iubeshte la nebunie!
    chiar dak eshti mamica, eu zic ca merita sa incerci sa te descurci cu amandoua, si sa le impaci asha cum trebuie!
    succes ca mamica dar si in cariera!
    ce ti-am scris, sumnt doar sfaturi insa cred ca ar trebui sa faci exact asha cum simti tu! nu te lua dupa nimeni!

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Anka, faci cum crezi tu mai bine.Si normal., d.p.d.v. al meu depinde si de program.Eu, una am preferat sa stau cu bb acasa .Primul bb l-am "sacrificat" si nu am vrut sa fac a doua greseala.

Floricica Nou Venita mirela dabu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2007
    Postari in forum
    85
    Eu as incerca in locul tau. Eu am reinceput serviciul cand avea copilul 7 luni si jumatate si a fost totul in regula.
    Eu am fost foarte posesiva cu copilul si aveam impresia ca nu se descurca nimeni mai bine decta mine. Nu este chiar asa.
    Am angajat o femeie pentru ca din pacate nici parintii mei si nici socrii nu sunt in Bucuresti.

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Anka, si eu zic ca merita sa incerci. Si eu am inceput serviciul pe cand Alex avea 5 luni. Eu insa am un mare noroc ca este cu mama cat eu sunt la servici, asa ca sunt impacata ca este pe maini sigure. Conteaza mult si programul pe care il vei avea. Iti va fi mult mai greu daca vei fi la lucru, iti spun din propria mea experienta. Dupa programul de lucru, ( care este oricum obositor) mai ai acasa treaba de facut...nu este usor. Dar daca consideri ca merita si dpdv financiar, si al carierei, eu zic ca merita sa incerci. Iti trebuie un mare suport din partea familiei. Orice decizie ai lua...bafta multa...

Floricica Nou Venita aurasumeu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2007
    Postari in forum
    192
    si eu zic sa incerci.
    cred ca poti face fata. multa bafta

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    eu zic sa incerci sa vezi daca le impaci pe amandoua-stiu ca bebe e mai important dar daca le poti impaca pe amndoua e perfect-daca ai cu cine lasa copilul cat esti tu la serviciu ar fi foarte bine!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari