Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita flores's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2007
    Postari in forum
    8
    Buna fetelor! mai este cineva in situatia mea? Sunt insarcinata in 6 luni jumate si am fost internata in spital pentru ca mi-au gasit tensiunea mare -am avut 16 cu 9. Am facut tratament cu Dopegit si mi-au stabilizat-o la 12-13 mai rar 11.

Acum mi-o iau singura cu tensiometru acasa dar tot oscilanta este.Imi este teama ptr ca sunt la primul copil si nu as vrea sa se intample ceva.

Floricica Senior gratioasa's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2007
    Postari in forum
    4.976
    eu am 14 cu 8... e putin mare cea mica..dr mi-a zis doar sa manac mai putin sarat, e drept ca-s doar in sapt 9..e imp sa-ti urmaresti singura tensiunea....multa bafta cu sarcina...oricum esti avnsata bine..iti tin pumnii

Floricica Avansata alimocanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.482
    Si eu m-am confruntat cu problema asta insa mai spre sfarsitul sarcinii, tot in jur de 16 si ceva aveam tensiuna, si faceam tensiune doar stand pe pat, fara sa ma agit, de aceea asta a fost si una din cauzele pentru care s-a optat pentru cezariana, adik doctora mi-a recomandat asta!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari