Ultimele discutii din forum
    dor
    dor este offline.
    Floricica Nou Venita dor's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2007
    Postari in forum
    38
    As vrea sa va intreb daca va aduceti aminte de vreo modificare in starea voastra in prima saptamana de la conceptie. Eu am facut 2 teste dupa 8 zile si au iesit negativ. Presupun ca e prea rapid. Si aveti idee ce-nseamna o singura liniuta pala pe un test? (Clear Blue) Nu era expirat. Multumesc

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Si eu vreau sa stiu daca pot aparea simptome asa de repede.Din cate am mai auzit se pare ca din momentul fecundarii pot sa apara modificari diverse(balonari,arsuri ale sfarcurilor,stari de greata,etc.)datorita unor modificari hormonale.Clear blue este unul dintre testele cele mai performante.am mai auzit de asemenea ca exista teste care se pot face la 48 de ore de la conceptie(testul Barza Gold)ce are o sensibilitate mai mare la HCG.A folosit cineva testul "Barza gold"?

Floricica Avansata ingerul01's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    fetelor eu am folosit testul barza la 2 zile dupa ce mi-a intarziat CM si a iesit pozitiv si asa a fost.
    fizic eu nu am simit nicio transformare, nicio simptoma, dar sufleteste am simtit ca e bebe.
    sa doresc sa va daruiasa si voua Doamne-Doamne un ingeras. e cel mai minunat lucru ce se poate intampla in viata.

dor
    dor este offline.
    Floricica Nou Venita dor's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2007
    Postari in forum
    38
    Eu innebunesc. Desi sunt doar 10 zile de la presupusul contact am facut 3 teste, Clear Blue si Sure Check, toate foarte negative. De fapt, la al treilea si unica liniuta, cea de control, a fost foarte pala. Si eu am auzit ca Barza ar da rezultat si dupa 7 zile de la conceptie, dar probabil ca depinde de organism. Eu n-am gasit la Sensi Blu
    Bianca, ai un bebe dulce foc! Sa te bucuri de fiecare moment cu el!

Floricica Novice abeer's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    554
    fetelor eu am simtit..parca ceva era schimbat cu organismul meu, nici nu stiu cum sa explic..poate asa, cum a spus si Bianca...sufleteste...si stiu ca aveam pofta nebuna de sarmale pe care le mancam dimineata cum ma trezeam, ceva f ciudat ptr mine la vremea aceea..asta se intampla la o saptamana sau doua de la conceptie...de fapt o prietena auzind asta mi a si spus "tu esti insarcinata", eu neavand nici o speranta pe atunci..si asa a fost sa fie, multumesc lui Dumnezeu...nu va pierdeti speranta fetelor...toate cele bune va doresc.

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Buna fetelor,cred ca e cam devreme ptr teste din a doua saptaman de la conceptie,asa eram si eu ca voi foarte nerabdatoare si de abia asteptam momentul dar nu am avut altceva de facut decat sa astept....si uite acum astept pe bebe.VA doresc la toate sa vina bb cat mai repede ca tare e frumos momentul cand vezi doua liniute pe test,ceva de nedescris in cuvinte.....sa nu mai zic cand vezi prima oara pe bb la eco.....Numai bine!

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    testele se fac dupa data cand tb sa fie CM.daca se face mai repede nu dau rezultatul bun.
    eu cu Marius Mi-am dat seama ca am ramas gravida ca nu suportam mirosurile puternice(prageli,detergent) si mi s-a facut un rau intr-un magazin....de numa.
    Acum cred ca vine bb 2Mi-am dorit tare mult 2 copilasi de varste apropiate,daca intradevar sunt insarcinata(90% ca sunt) atunci diferenta e de 1 an si 3 luni
    simptomele de acum.... oboseala,somnolenta si intarzierea CM

Floricica Nou Venita lore18's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2007
    Postari in forum
    20
    fetelor si eu am o nelamurire eu am un cm regulat de 28 de zile si luna trecuta mi-a veni in 17 acum trebuia sa imi vina in 14 si nimik nici un semn.in schim mi sau marit sanii mi sau inegrit sfarcurile si ma balonez foarte repede.nu mai stiu ce sa mai cred ca teste mi-am facut de toate felurile si vreo 4 teste si nimik in svhim nu stiu sunt ffff dezamagita ca imi doresc un bb.[babyroll]daca se poate un raspuns cat mai repede pls ca sunt disperata.va pooooooooop fetelor

Floricica Nou Venita corny 27's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2007
    Postari in forum
    60
    Nu stiu ce sa-ti zic . Intr-adevar intarzierea ta ar trebui sa-ti adauge inca o liniuta pe testul de sarcina. Ce fel de test ai folosit si la ce ora? Ai incercat sa-ti verifici temperatura? Daca nu esti sigura fuguta la un medic el iti poate raspunde concret la orice intrebare. Insa, cu simptomele pe care ni le-ai descris, eu zic ca ar cam fi bebe. Mult noroc, sanatate si sa fie

Floricica Nou Venita lore18's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2007
    Postari in forum
    20

Floricica Avansata crica's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    lore18..vrei sa intrebi acest lucru pe toate subiectele posibile deschise la Imi doresc un copil??
    limiteaza-te doar la topicul corespunzator problemei tale..multumesc pt intelegere..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari