Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Bebe pe care bunica o prefara?dar tu ca mama?

cristina elena
    Guest
    La ce te referi?
    Ca un bebe cam greu sa prefere o bunica in favoarea celeilalte. Ei o prefera pe mama inaintea tuturor.

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    nu avem bunici pe linga noi,asa ca necdet ma prefera pe mine!

Floricica Avansata clauditza28's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    bunica din partea tatalui nu s-a prea implicat, asa ca am preferat-o pe cealata, de departe. ba, odata, cand eram mica mica i-am si spus ca pe ea n-o iubesc decat pe mamaia din partea lui mama. acum imi pare rau, dar eram mica!

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Eu o sa-l invat pe Rares cand mai creste ,sa-si iubeasca bunicii in egala masura.Daca el o sa aiba preferinte ,treaba lui!Pana la urma si dintr-o parte si din cealalta sunt tot bunicii si "sangele apa nu se face"!Tot el are de castigat!

cristina elena
    Guest
    Asa e fetelor. Chiar daca noi ca mame avem anumite antipatii sau simpatii pentru unii bunici trebuie sa ne invatam copiii sa-i iubeasca la fel, indiferent ca sunt bunicii materni sau paterni.

Copilasii mei sunt mai aproape de bunicii materni si se si cunoaste asta, sunt foarte bucurosi cand vin pe la noi. Din pacate socrul meu nu mai este si Cristinel e cam rece fata de cealalta bunica iar Patri mai si plange cateodata cand e la buni Maria in brate. Asta e! Ne vedem mai rar ca sta cam departe.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    ai dreptate Cris Elena mai ales acum cand sunt mici...le place de cei care sunt mai aproape de ei..adica ii vad mai des...eu sunt curioasa cum va reactiona Elena cand o va vedea pe bunica cealalta (mama sotului)..de fapt nici cu mama mea nu prea sta..nu plange dar nu sta prea mult cu ea..

Floricica Avansata munteanu raluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2006
    Postari in forum
    2.001
    Denisa sta toata ziua cu mama sotului(locuim impreuna)si o iubeste mult.Pe mama mea o vede foarte rar,ca sta departe.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    as vrea sapot sa nu influentez fetele dar mama mea le cumpara de toate si se ocupa de ele si ma ajuta si ma pot baza pe ea cu orice
    mama sotului doar se lauda cu nepoatele acum de Nicolae de exemplu am fost la ea la tara
    intradevar ne-a dat un porc dar fetelor nu le-au dat nici o ciocolata sau celei mari 100 lei sa-si ia ceva

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    bunicii sunt tare buni, la casa omului, cu conditia sa tina seama de parerea noastra, ca altfel e nasol!:):) :) cu Matei cand sunt la munca sta soacra mea si pana cum nu am avut probleme, sper ca nici de acum.

Floricica Avansata ana-alexandru's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2006
    Postari in forum
    1.925
    eu as fi vrut sa fie ambele bunici aproape de Alex dar mama sotului nu ma place si nici nu a vrut sa fie aproape de nepot
    eu oricum am sa-l invat sa o respecte si restul va vedea el daca merita
    in schimb mama mea a fost langa noi si la bine si la rau dar acum va pleca si ea in Spania si ne va fi foarte dor de ea

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari